آغاز همایش ملی نقش مناطق آزاد در تحقق اقتصاد مقاومتی

|
0 دیدگاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده با اعلام این خبر افزود: این همایش با هدف بررسی و معرفی مزیت های مناطق آزاد در تحقق اقتصاد مقاومتی ۲۸ و ۲۹ مهرماه در منطقه آزاد ارس برگزار می شود.

داداش زاده افزود: برگزاری دو کارگاه تخصصی در حوزه اقتصاد مقاومتی با عناوین ” مناطق آزاد و جذب سرمایه” و “روش های تامین مالی بین المللی” از جمله برنامه های این همایش می باشد.

وی گفت: محورهای اصلی این همایش شامل مناطق آزاد و استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور، سرمایه گذاری مستقیم خارجی، ارتقاء جایگاه بخش خصوصی، هم پیوندی فرامنطقه ای، منابع مختلف تامین مالی، موسسات مالی و اعتباری، تنوع سازی صادرات، اقتصاد دانش بنیان، فضای کسب و کار، مدیریت واردات، توسعه پایدار، کارآفرینی، اشتغالزایی، تولید ملی، بهره وری، درونزایی، برونگرایی و سایر موارد مرتبط با عنوان همایش می باشد.

داداش زاده با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به نقش مناطق آزاد در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد، توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه‌ی اقتصادی کشور به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تأمین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج، موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی می باشد و مهمترین هدف این همایش نیز بررسی راهکارهای لازم برای تحقق این سیاست ها خواهد بود.

مدیر برنامه و بودجه سازمان منطقه آزاد ارس اضافه کرد: این همایش با همکاری دستگاه ها و مراکز آموزش عالی حضور اساتید برجسته و صاحب نظر دانشگاه های مادر کشور برگزار می شود.

وی در پایان از انجمن اقتصاددانان شمال غرب کشور و دانشکده اقتصاد دانشگاه تبریز برای همکاری در این همایش قدردانی کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.