آلمان در برابر سیستم نیمه خودران تسلاموتورز ایستاد

|
0 دیدگاه

مقامات آلمانی رسماً از ایلان ماسک مدیر تسلا موتورز خواستند تا تبلیغات مربوط به‌ویژگی Autopilot روی مدل‌های الکتریکی خودروهای S و X را حذف کند.

الکساندر دوبرینت وزیر حمل‌ونقل آلمان با ارسال نامه‌ای رسمی به ایلان ماسک از آنها خواست تا ویژگی نیمه خودران در اتومبیل‌های الکتریکی خود را در این کشور متوقف کند.

در این نامه آمده است که تبلیغات سیستم نیمه خودران باعث انتظارات غلط رانندگان از این سیستم می‌شود و ما از تسلا می‌خواهیم تا سیستم نیمه خودران که باعث گمراهی خریداران و رانندگان می‌شود را متوقف کنند.

در ادامه نامه آمده است که آنچه تسلا روی اتومبیل‌های خود قرار داده سیستم دستیار راننده و نیمه خودران است (و نه تمام خودران) و تسلا در تبلیغات خود خریداران را گمراه کرده و آنها فکر می‌کنند که سیستم تمام خودران را می‌خرند درحالی‌که این سیستم بدون کمک‌راننده خطرناک بوده و ممکن است منجر به‌تصادف شود.

ایلان ماسک در ماه مارس تأکید کرده بود که سیستم Autopilot  پنجاه درصد امن‌تر از رانندگی انسان است اما نیاز به راننده را در هرلحظه احساس می‌کند.

۷ ماه می و به دنبال کشته شدن راننده تسلا در تصادف با کامیون در فلوریدا، سوالات جدی درباره این سیستم مطرح شده و آلمانی ها نمی خواهند شاهد تکرار تجربه تلخ در کشور خود باشند، چرا که اعتقاد دارند سیستم هوش مصنوعی بکاررفته در تسلا موتورز خیلی توسعه یافته نست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.