آلمان ها لیزینگ هوایی به ایران می دهند به حمل و نقل ایران هم شتاب

|
0 دیدگاه

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش همکاری ‌ایران و آلمان گفت: هم اکنون امکان ایجاد خطوط تامین مالی به صورت لیزینگ با آلمان وجود دارد و سازمان هواپیمایی می‌تواند از این فرصت استفاده کند.

آخوندی در حاشیه امضای ۶ سند همکاری حمل و نقلی با وزیر حمل و نقل آلمان،  در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره جزئیات همکاری با آلمان در توسعه بندر چابهار و بندرعباس گفت: برای تجهیز بندر چابهار و بندرعباس سلسله مناقصاتی برگزار شد، که آلمان‌ها در مناقصه ترمینال ۲ بندرعباس و ترمینال جدید چابهار شرکت کردند.

وی بیان کرد: در حوزه حمل و نقل دریایی و برای توسعه بندر چابهار و بندرعباس بین ایران و آلمان ۱۵۰ میلیون یورو فعال شده است. در عین حال مطالعه سه پروژه مهم میان شرکت راه آهن با شرکت زیمنس آغاز شده است. توسعه حمل و نقل حومه‌ای تهران بزرگ، توسعه حمل و نقل ریلی حومه‌ای تبریز و ارتقاء سرعت خط ریلی تهران و تبریز این سه پروژه مهم هستند.

آخوندی ضمن اشاره به ۴ دیدار با مقامات آلمانی برای توسعه حمل و نقل کشور گفت: تمام این دیدارها به تصمیماتی عملی منجر شد و پیشرفت همکاری‌های دو طرف را به همراه داشت. ایران و آلمان در زمینه حمل و نقل ریلی، سیگنالینگ و تامین لکوموتیو برقی و دیزلی با همکاری شرکت مپنا و زیمنس موفق به امضاء قرارداد شده است.

الکساندر دوبرینت، وزیر حمل و نقل و زیرساخت‌های دیجیتال آلمان ضمن اشاره به علاقه‌مندی آلمان برای عادی‌سازی روابط با ایران گفت: آلمان تلاش می‌کند علاوه بر حل مسائل فنی و اجرایی، مسائل مالی میان دو کشور هم حل شود و بر همین اساس گروهی کاری در برلین برای ساماندهی فعالیت‌های مالی میان دو کشور تشکیل شده است.

دوبرینت افزود: از تشکیل این گروه مالی حدود ۲ هفته می‌گذرد و امیدواریم با ادامه همکاری‌ها، شاهد نتیجه بخش بودن فعالیت این گروه کاری باشیم. وی به سریع‌سازی خط تهران-تبریز اشاره کرد و گفت: آلمان در بحث سیگنالینگ هم با شرکت راه آهن ایران همکاری می‌کند ضمن اینکه قرار است ۷۰ لکوموتیو دیزلی را برای ایران تامین کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.