اجرای برنامه های صرفه جویی آب باید با اطمینان سازی در بخش کشاورزی همراه باشد

|
0 دیدگاه

فرماندار مهاباد گفت: اجرای برنامه های پیش بینی شده در صرفه جویی و کاهش مصرف آب باید با افزایش درآمد کشاورزان و اطمینان سازی در مورد این برنامه ها همراه باشد.

جعفر کتانی روز سه شنبه در نشست شورای آب شهرستان مهاباد افزود: در کنار اطمینان سازی در بخش کشاورزی باید بهره برداری از سامانه های پیشرفته آبیاری در دشت مهاباد نیز سرعت بگیرد.
وی تاکید کرد: بخش کشاورزی شهرستان باید از مرحله سنتی به پیشرفته گذر کند و بهره وری کشاورزی و درآمد افزایش یابد تا کشاورزان به شهرها مهاجرت نکرده و کشاورزی را ادامه دهند.
کتانی با اشاره به تخصیص یک هزار میلیارد ریالی از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی در امور آب، از مسئولان خواست تا با ارائه طرح ها و برنامه ریزی برای رفع مشکلات موجود در این حوزه اقدامات عملی لازم را انجام دهند.
وی همچنین با اشاره به سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ گفت: مردم و مسئولان در آخرین روز مرحله اینترنتی با احساس مسئولیت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
فرماندار مهاباد گفت: بدون داشتن اطلاعات دقیق جمعیتی امکان برنامه ریزی در سطح کلان وجود ندارد.
کتانی گفت: ۳۳٫۸ درصد مردم شهرستان مهاباد ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن را انجام دادند که از متوسط کشوری بالاتر بوده و از این لحاظ رتبه پنجم آذربایجان غربی را داریم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.