اختصاص چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات با یارانه پنج درصدی به واحدهای تولیدی

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از اختصاص چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات با یارانه پنج درصدی (تخفیف سود) از محل منابع داخلی بانک، برای تامین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد.

علی صالح آبادی افزود: این تسهیلات بابت طرح ها و سرمایه در گردش واحدهای صنعتی قابل پرداخت است و وزارت صنعت، معدن تجارت موافقت کرده در طول مدت اجرای این تفاهم‏نامه تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال از منابع خود را راستای پرداخت یارانه سود تسهیلات بانک به مشتریان در اختیار بانک قرار دهد.
به گفته مدیر عامل بانک توسعه صادرات، سقف تسهیلات مشمول یارانه برای هر واحد صنعتی ۲۰ میلیارد ریال برای طرح و ۱۰ میلیارد ریال برای سرمایه در گردش تعیین می شود.
صالح آبادی افزود: تخصیص این یارانه نقش به سزایی در کاهش قیمت تمام شده منابع مالی تامین شده برای واحدهای تولیدی و صنعتی خواهد داشت و توان رقابتی آنها را هم در بازار داخلی و هم در بخش صادرات افزایش می دهد.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی هایی انجام شده است تا توان رقابتی این واحدها افزایش یابد، خاطر نشان کرد: انعقاد تفاهم نامه با وزارت صنعت، معدن و تجارت، به منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
بر اساس آخرین آمارها، تا پایان تیرماه امسال ۸۸ هزار و ۳۵۲ واحد صنعتی پروانه بهره برداری دریافت کرده اند که از این تعداد، ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر است.
از تعداد کل واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری ۸۰ هزار و ۴۷۶ واحد جزو صنایع کوچک است. این نسبت در داخل شهرک ها به گونه ای است که از ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد صنعتی، ۳۴ هزار و ۹۵۲ واحد جزو صنایع کوچک است. همچنین چهار هزار و ۳۶۲ واحد از کل واحدهای صنعتی کشور نیز متوسط هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.