اختصاص ۶۶۱ میلیارد ریال اعتبار به طرح های کسب و کار خرد در هرمزگان

|
0 دیدگاه

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: ۶۶۱ میلیارد ریال اعتبار امسال برای مشاغل خانگی ، خوداشتغالی و کسب و کارهای کوچک و خرد اختصاص یافته است.

محمد علی سلیمی سه شنبه در پنجمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان اظهارداشت: ازمجموع ۶۶۱ میلیارد ریال اعتباراختصاص داده شده، ۴۰۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره ۲۶ قانون بودجه برای طرح های کسب و کار خرد به دستگاههای بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و کمیته امداد بشاگرد اختصاص داده شده که تاکنون ۸۴۹ طرح از سوی این دستگاهها به بانکها معرفی و به ۱۴۳ طرح، تسهیلات پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: ۱۳۲ میلیارد ریال نیز به بانک مهر اقتصاد و ۱۲۷ میلیارد ریال به صندوق کارآفرینی امید اختصاص داده شده است.
سلیمی بیان داشت :پارسال نیز یک هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح های مشاغل خانگی و کسب وکار خرد در استان اختصاص یافت که با جذب ۹۵ درصدی از این میزان،زمینه اشتغال ۸ هزار و ۳۹۹ نفر محقق شد.
وی تعهد دستگاههای اجرایی استان در زمینه ایجاد اشتغال در سال جاری را بیش از ۱۲ هزار نفر عنوان و گفت: از ابتدای سال ۴هزار و ۷۰۵ شغل ایجاد شده که تاکنون ۳۸ درصد از این میزان تعهد اشتغال محقق شده است.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان با بیان اینکه دستگاههای اجرایی استان با درنظر گرفتن توانایی وظرفیت های خود، تعهد ایجاد شغل کرده اند، اضافه کرد: از مدیران دستگاه ها انتظار می رود که به تعهدات خود در زمینه ایجاد فرصت های شغلی عمل کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.