اختلاف بر سر قرارداد بوئینگ با ایران در ایالت میسوری آمریکا

|
0 دیدگاه

اختلافات سیاسی بر سر توافق هسته ای ایران در آمریکا به ایالت میسوری نیز کشیده شده و مقامات جمهوری خواه و دموکرات این ایالت را بر سر میزان محدود کردن روابط مالی این ایالت با ایران دچار اختلاف کرده است.

اختلافات سیاسی بر سر توافق هسته ای ایران در آمریکا به خزانه داری ایالت میسوری نیز کشیده شده و مقامات جمهوری خواه و دموکرات این ایالت را بر سر میزان محدود کردن روابط مالی این ایالت با ایران دچار اختلاف کرده است.

اینکه آیا ایالت میسوری به دلیل موافقتنامه شرکت هواپیماسازی بوئینگ برای فروش ۸۰ فروند هواپیما به ایران باید اعطای اعتبارات مالیاتی به این شرکت را متوقف کند یا نه، از جمله مسائلی است که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در فضای سیاسی این ایالت مطرح شده است.

اریک اشمیت، سناتور ایالت میسوری در این باره گفت،بوئینگ باید از دریافت ۲۲۹ میلیون دلار اعتبار مالیاتی وعده داده شده توسط این ایالت محروم شود. این مبلغ بابت حفظ و توسعه فرصت های شغلی توسط شرکت بوئینگ در ایالت میسوری وعده داده شده بود.

اما جودی بیکر، نماینده سابق این ایالت مخالف پایان  دادن به امتیازات مالی وعده داده شده به شرکت بوئینگ است و گفته که چنین اقدامی موجب از بین رفتن فرصت های شغلی در میسوری خواهد شد.

خانم بیکر گفته وی همچنان طرفدار سیاست عدم سرمایه گذاری پول ایالت میسوری در کشورهای حامی تروریزم است، اما او در مورد فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران گفته: «ما به ایران پول نمی دهیم، بلکه پول از ایران به سمت ما سرازیر می شود.» وی اضافه کرده، قطع یکباره اعتبارات مالیاتی پس از اختصاص آنها، این پیام را به شرکت ها ارسال می کند که فضای کسب و کار در میسوری بی ثبات است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.