ارائه تسهیلات ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی به کارآفرینان روستایی

|
0 دیدگاه

دبیر کارگروه مشاغل روستایی گفت: با هدف افزایش سطح درآمد روستاییان به کارآفرینان روستایی تسهیلات ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت می شود.

اصغر روح الله زاده در خصوصیات جزئیات تسهیلات ۵تا ۱۰۰ میلیون تومانی برای مشاغل خانگی روستایی گفت: برای اجرای این طرح افراد پذیرفته شده استعدادیابی وشناسایی می‌شود تا محصولات تولیدی آنها به بازار عرضه و مابقی اهالی روستا توسط این افراد به بازار متصل شوند.

وی افزود: همچنین برخی از افراد خود با مراجعه به صندوق کارآفرینی شهرستان مربوطه و ارزیابی توانمندیهای آنها مشمول این تسهیلات می شوند.

دبیر کارگروه مشاغل روستایی تصریح کرد: حجم قابل قبولی از این تسهیلات با محوریت مشاغل خانگی برای روستائیان در نظر گرفته شده است ولی با اینها در شهرها نیز این طرح اجرا خواهد شد.

نورالله زاده اظهار کرد: شرکتهای تاسیس شده در این روستاها بیشتر در قالب فراوری محصولات کشاورزی فعالیت خواهند کرد که در نهایت در افزایش سطح درآمدی روستائیان تاثیر گذار خواهد بود.

وی بیان کرد: تاکنون ۲۶۰ شرکت با مشارکت روستائیان در تمام حوزه های فراوری محصولات کشاورزی تاسیس ویا در حال تاسیس است.

وی درخصوص شرایط دریافت تسهیلات گفت: این تسهیلات بدون سود بانکی وبا کارمزد ۴درصد پرداخت خواهد شد وضمانت این وام بستگی به شرایط محلی وجغرافیایی منطقه دارد از همین رو از حساب یارانه افراد تا ضمانت شخصی وماشین آلات می توانند قابل قبول باشند.

دبیر کارگروه مشاغل روستایی تصریح کرد: تعریف از مشاغل خانگی تمام فعالیتهایی که از قدیم در روستاها صورت می گرفت را شامل می شود به طول مثال صنایع دستی،‌فرش ،‌محصولات کشاورزی، تولید پوشاک،‌گلخانه از نمونه این فعالیتها هستند.

وی در انتها گفت: میزان تسهیلات با توجه به نوع کسب و کار متفاوت است واز ۵میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان را شامل می شود.

همچنین در زمینه عرضه و بازار یابی محصولات تولیدی روستائیان حمایت صورت خواهد گرفت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.