از اجرای تعزیه تا معرفی برگزیدگان مسابقه آهنگسازی

|
0 دیدگاه

نشست ماهیانه اعضای خانه موسیقی عصر شنبه اول آبان در غیاب مدیر عامل و با معرفی برگزیدگان مسابقه آهنگسازی برگزار شد.

نشست ماهیانه اعضای خانه موسیقی عصر روز شنبه اول آبان ماه با موضوع موسیقی محرم، اجرای تعزیه و معرفی برگزیدگان مسابقه آهنگسازی کانون آهنگسازان در غیاب حمیدرضا نوربخش مدیرعامل این نهاد صنفی در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با حدود یک ساعت تاخیر آغاز شد گروه تعزیه «راویان عشق» از شهر قم به سرپرستی امیر زینلی به اجرای قسمتی از تعزیه «ماموریت حر برای رفتن به کربلا و بستن راه بر امام حسین (ع)» در دستگاه نوا پرداختند و پس از آن حامدرضا قنبری با تک‌نوازی نی هنرنمایی کرد.

سپس سیدمحمد میرزمانی رئیس هئیت‌مدیره خانه موسیقی روی صحنه رفت و در سخنان کوتاهی گفت: «طبق قرار قبلی قصد داشتم فقط در مورد سومین دوره مسابقه آهنگسازی کانون آهنگسازان خانه موسیقی صحبت کنم اما پیش از آن می‌خواهم بگویم تنها راه پیروزی ما بر مشکلات، اتحاد است. فراموش نکنیم انتقاد با تخریب فرق می‌کند و اگر هم نقدی داریم بهتر است با بیانی منصفانه آن را بر زبان آوریم.»

او افزود: «ویژگی اصلی مسابقه آهنگسازی حضور جوانان تحصیل‌کرده این رشته در آن است. محور دوره اول این مسابقه آهنگسازی فولکور و محلی با پیانو، دوره دوم آنسامبل مجلسی در قالب کوآرتت و دوره سوم کرال آکاپلا بوده است.»

در ادامه با حضور امیر بکان رئیس کانون آهنگسازان، تقی ضرابی، محمد میرزمانی، فریدون شهبازیان، میلاد کیایی و وارطان ساهاکیان جوایز نفرات تقدیرشده و برگزیده سومین دوره مسابقه آهنگسازی اهدا شد.

فرشاد مشفقی، رخشا قاضی‌زاده و علی مقتدایی تقدیرشدگان و بابک میلانی برگزیده این مسابقه بودند. این برنامه با پیانونوازی بردیا صدرنوری پایان یافت.

نشست‌های ماهیانه خانه موسیقی به طور مستمر از سال ۱۳۸۹ در یکشنبه‌های آخر هر ماه برگزار می شود که با اجرای موسیقی در سبک‌های مختلف، معرفی استعدادهای جوان و معرفی تازه‌های کتاب و آلبوم موسیقی همراه بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.