استاندار قزوین خواستار تسریع پرداخت تسهیلات به طرح های بهین یاب شد

|
0 دیدگاه

استاندار قزوین عملکرد بانک های عامل استان در پرداخت تسهیلات به طرح های معرفی شده در سامانه بهین یاب را نامطلوب دانست و با اخطار جدی به مدیران این بانک ها، خواستار تسریع در روند پرداخت این تسهیلات شد.

فریدون همتی چهارشنبه شب در سیزدهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: بعد از این هرگونه کم کاری از سوی بانک های عامل با برخورد جدی مواجه و مدیران خاطی در رسانه ها معرفی می شوند.
وی اضافه کرد: رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت در جهت اقتصاد مقاومتی مسئولیتی سنگین برای تمام مدیران ایجاد کرده و هرگونه کم کاری و تخلف از قوانین و دستورها، آسیب بزرگی به اقتصاد و اشتغال وارد خواهد کرد.
همتی ادامه داد: توجیه و بهانه های مطرح شده از جمله محدودیت منابع از سوی مدیران بانک ها قابل قبول نبوده و رئیس بانک مرکزی نیز بر این موضوع تاکید داشته که منابع ما متصل به تهران بوده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
همتی در ادامه با دستور به برگزاری نشست فوری واحدهای ماده ۱۴۱، گفت: دولت از تمام مدیران و نمایندگان خود انتظار دارد که تلاش جدی خود را برای حل مشکلات تولید و صنعت به کار گیرند.
استاندار قزوین از بانک های عامل خواست واحدهای ماده ۱۴۱ را با وثیقه خارج از طرح راه اندازی کرده و در این زمینه حتی با وجود ریسک شکست این طرح ها، دست از کار نکشند.
وی، همراهی بانک ها برای رفع موانع تولید را امری ضروری دانست و گفت: مدیران بانک ها همچنین از تربیون های مختلف از جمله نماز جمعه حاضر و مردم را در جریان کارهای انجام شده قرار دهند.
وی با بیان اینکه نمی توان بدون اطلاع از تمام مسایل دولت را متهم کرد، ادامه داد: اگر تدبیر کارآمد سیاست های دولت در شرایط تحریم، رکود بازار و کاهش قیمت نفت نبود تورم شاید ۳ رقمی و تعداد بیکاران نیز ۵۰ هزار نفر بود.
استاندار قزوین یادآور شد: دولت، ماشین به گل نشسته اقتصاد و صنعت را به زور پیش می برد و شب و روز مدیران خود را در این راه بسیج کرده و تاکنون نیز اقدام های خوبی در جهت رفع مشکل تولید و اشتغال در سطح کشور انجام داده است.
در ادامه این نشست مدیران بانک های عامل استان گزارشی از روند اقدام های انجام شده در زمینه پرداخت تسهیلات ارائه کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.