استفاده از آسانسورهای بدون گواهی ایمنی ممنوع است

|
0 دیدگاه

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: نصب و استفاده از آسانسورهای بدون گواهی ایمنی ممنوع است.

هاشم علایی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه تولیدی این استان افزود: امروز استفاده از آسانسور در جامعه به لحاظ نوع ساخت مسکن رایج شده و آسانسورهای نصب شده باید گواهی ایمنی و استاندارد داشته باشند.
وی از آمادگی همکاری اداره کل استاندارد استان در این زمینه خبر داد و اظهار کرد: به آسانسورهای فاقد گواهی ایمنی اجازه فعالیت داده نخواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت ۱۵ دستگاه شهربازی در اردبیل بیان کرد: ۱۱ دستگاه با بررسی اداره کل استاندارد به دلیل نامطلوب بودن پلمپ شده و براساس رایزنی ها با شهرداری های استان شهربازی های فاقد گواهی استاندارد پلمپ خواهند شد.
او تشریح کرد: با اجرای طرح طاها (طرح هماهنگی جمع آوری کالاهای غیر استاندارد) ۶۷ نوع کالای غیر استاندارد در شهرستان اردبیل و ۳۵ نوع کالای غیر مجاز هم در دیگر شهرستان های استان جمع آوری شده که بیشتر آنها در دیگر استان ها تولید شده و در استان اردبیل عرضه می شد.
علایی همچنین به فعالیت ۱۰ آزمایشگاه فنی و تخصصی در استان اشاره کرد و گفت: در ۳۰۸ واحد تولیدی استان ۴۸۸ نوع فرآورده تولید می شود که ۵۲ درصد این واحدهای تولیدی را کارخانه های تولید مصالح ساختمانی ، ۳۸ درصد را واحد های صنایع غذایی ، پنج درصد را واحدهای تولیدی فلزات گرانبها و مابقی را دیگر صنایع تشکیل می دهد.
مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره به وجود ۶۰ چشمه آبگرم و سرد در استان و واگذاری تدوین استاندارد آنها به اداره کل استاندارد افزود: با این که تدوین استاندارد آنها یک پروسه فنی و تخصصی است اما همکاران ما برخی از استاندارهای آنها را تدوین کرده اند.
او از کنترل یک هزار و ۱۷۵ نازل مایعات در استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: ۷۵ درصد برنامه امسال در این مورد محقق شده است.
وی گفت: نیمه اول امسال ۲۴۰ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی در استان انجام شده ، استاندارد بودن مصالح ساختمانی اهمیت زیادی دارد و سستی و چشم پوشی در این کار مشکلات بزرگی در آینده به دنبال دارد.
در این مراسم از ۱۰ واحد نمونه تولیدی در استان و ۱۰ نفر از مدیران کنترل کیفی واحدهای تولیدی استان تجلیل شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.