استفاده ۲۶۰۰ خودرو از سامانه سپهتن

|
0 دیدگاه

مدیر برنامه ریزی سازمان راهداری کشوری گفت: در ۴ ماه نخست سال ۲۶۰۰ دستگاه از سامانه پایش ونظارت هوشمند تردد ناوگان حمل ونقل جاده ای استفاده کرده اند.

آدم نژاد در مراسم افتتاح و بهره برداری از سامانه (سپهتن) سامانه پایش ونظارت هوشمند تردد ناوگان حمل ونقل جاده ای گفت: سامانه پایش و حمل و نقل جاده ای ۱۸ ماه پیش در دستور کار سازمان راهداری قرار گرفت تا از این طریق تلفات زمانی و جانی کاهش یابد.

وی در ادامه افزود: سامانه سپهتن درون خودرو وصل می شود و تخلفات مربوط به خودرو در فاصله چند کیلومتری به پاسگاه اطلاع داده می شود و از این طریق می توان خودروی متخلف را متوقف کرد.

مدیر برنامه ریزی سازمان راهداری کشوری در خصوص تعداد خودروهایی که از این سامانه استفاده می کنند، گفت: حدود ۴۴۰ هزار خودرو شامل اتوبوس و مینی بوس و … و ۶۷۰ هزار راننده از این سامانه استفاده می کنند که از این طریق صرفه جویی بسیاری در مصرف سوخت صورت خواهد گرفت و بعلاوه تلفات زمانی و جانی به حداقل خواهد رسید.

آدم نژاد تصریح کرد: با اجرایی شدن این سامانه از سال گذشته درمصرف گازوئیل ۱۰ میلیارد ریال صرفه جویی شده و بعلاوه ۸ هزار و ۵۰۰ ساعت از زمان معطلی مردم کاسته شده است این درحالی است که در مصرف سوخت ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر صرفه جویی داشته ایم که ۷ میلیون از مصرف مربوط به سامانه سپهتن و مابقی مربوط به سایر سامانه ها است.

وی در خصوص میزان صرفه جویی سوخت در ۴ ماه ابتدایی سال گفت: در ۴ ماه نخست سال ۲۶۰۰ دستگاه از این سامانه استفاده کرده اند که تخلفات نسبت به سال گذشته ۶٫۵ درصد کاهش داشته و میزان معطلی مردم و مصرف سوخت نیز به نسبت کمتر شده است و در این میان ترافیک‌‌های مربوط به ثبت تخلف نیز ۲ درصد کاهش داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.