در دیدار دولتمردان اقتصادی دو کشور اعلام شد

افتتاح بانک‌های لوکزامبورگ در ایران

|
0 دیدگاه

دکتر علی طیب نیا، وزیر اقتصاد کشورمان و معاون نخست وزیر لوگزامبورگ طی دیداری بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و مالی دو کشور تاکید کردند.

وزیر اقتصاد کشورمان با بیان اینکه کشورهای حوزه “بنلوکس” (بلژیک، هلند و لوکزامبورگ) از شرایط بسیار خوبی برای برقراری رابطه با ایران برخوردارند، سطح روابط ایران با لوکزامبورگ را بسیار پایین‌تر از انتظار خواند و گفت: با توجه به قابلیت‌های کشور شما، ارتباط بین بانک‌های دو کشور می‌تواند بسیار سازنده و مناسب باشد.

وی با بیان اینکه بعد از رفع تحریم‌های بانکی ایران، هنوز موانعی در برقراری روابط کارگزاری بین بانکی ایران با بانک‌های بزرگ از سوی آمریکا وجود دارد افزود: البته طی مذاکرات هفته‌های اخیری که خودم با روسای صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و نیز وزرای اقتصاد آلمان، ایتالیا و فرانسه داشتم، همه تاکید داشتند که نهایت تلاش خود را برای حل هر چه سریع‌تر مشکلات موجود و برقراری روابط کارگزاری بانکی ایران انجام خواهند داد.

این گزارش حاکی است، “اتی اشنایدر”، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لوکزامبورگ نیز طی سخنانی در جریان این دیدار اظهارداشت: من آینده بسیار درخشانی را برای توسعه همکاری‌ها، فعالیت‌ها و قراردادهای دوجانبه ایران و لوکزامبورگ می‌بینم، به ویژه در ارتباط با قرارداد حمایت از سرمایه‌گذاری متقابل دو کشور که قرار است در پایان همین ماه میلادی به امضا برسد.

وزیر اقتصاد لوکزامبورگ افزود: توسعه همکاری‌های شرکت‌های تجاری ایران و لوکزامبورگ از اهمیت زیادی برخوردار است و در همین راستا بنده، برای اولین بار، با خودم هیات و نمایندگان بخش‌های تجاری مختلف کشورم را به ایران آورده‌ام تا بتوانند با همکاران خودشان در بخش تجارت ایران، دیدار و رایزنی کنند.

ولی اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لوگزامبورگ از افتتاح شعب بانک‌های لوکزامبورگی در ایران استقبال کرد و ضمن بیان علاقه‌مندی بانک‌های ایرانی برای ایجاد شعب در لوکزامبورگ خاطرنشان کرد: همزمان با برقراری روابط کارگزاری، سطح روابط بانکی طرفین توسعه و بیش از پیش گسترش خواهد یافت؛ ضمن آنکه اقتصاد ایران و لوکزامبورگ دارای ویژگی‌های خاص و مکمل‌کننده هستند و با توجه به نیاز لوکزامبورگ برای بازار مصرف و ایجاد سرمایه‌گذاری و در مقابل نیاز ایران برای جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌توان از ظرفیت‌های اقتصادی دو طرف حداکثر استفاده را برد.

همچنین در این دیدار اتین اشنایدر معاون نخست وزیر لوکزامبورگ و وزیر اقتصاد و دارایی ضمن ابراز خشنودی از ادامه همکاری میان دو طرف گفت: لوکزامبورگ یکی از کشورهای موفق و پیشرو در زمینه آموزش بانکداری برای فعالان در حوزه بانکداری است و بر همین اساس لوکزامبورگ از تبادل همکاری‌های آموزشی میان دو کشور استقبال می‌کند. همچنین امیدوارم در آینده‌ای نزدیک هیئتی متشکل از بانکداران لوکزامبورگی برای گسترش روابط بانکی و تجاری میان به ایران سفر کنند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.