افت ۳۷۶۹ واحدی شاخص بورس در نیمه نخست امسال

|
0 دیدگاه

بازار سرمایه در نیمه نخست امسال ۱۲۳ روز معاملاتی را سپری کرده است و در این شش شاخص بورس ۳۷۶۹ واحد افت داشته است.

از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه در مدت ۱۲۳روز معاملاتی، تعداد ۱۲۴میلیارد و ۸۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۷۶ هزار و ۶۵میلیارد ریال در ۸ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۳۳۰مرتبه مورد معامله قرار گرفته و متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات نیز در این مدت به ترتیب برابر با ۱۰۰۹ میلیون سهم و ۲۲۴ میلیارد ریال بوده است.
این گزارش می افزاید: شاخص کل هم در این شش ماه با ۳۷۶۹واحد افت، از ارتفاع ۸۰هزار و ۲۱۹ واحد در ابتدای سال به رقم  ۷۶هزار و ۴۵۰واحد در آخرین روز معاملاتی شهریورماه رسیده است.

۶۸ روز مثبت برای شاخص بورس
همچنین در شش ماه گذشته بازار سرمایه ۱۲۳روز معاملاتی را پشت سر گذاشته که از این تعداد، شاخص بورس ۶۸روز را مثبت و ۵۵ روز را منفی بوده است که نشان از افزایش روزهای مثبت بورس نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
گفتنی است؛ بازار سرمایه در نیمه نخست سال گذشته ۱۲۲روز معاملاتی را پشت سر گذاشته که از این تعداد، شاخص بورس ۵۷روز را مثبت و ۶۵ روز را منفی بوده است.

آمار رفت و آمدها
افزون بر این؛ از ابتدای امسال تاکنون در مدت شش ماه، تعداد ۵۳۲نماد معاملاتی در بورس بازگشایی و ۵۲۷ نماد متوقف شده اند که این آمار در سال ۹۴ به ترتیب ۴۹۹و ۴۸۰نماد بوده است.

حقیقی های فعال
این گزارش می افزاید:‌ در نیمه نخست امسال حقیقی‌ها ۱۵۸هزار و ۷۵۶میلیارد ریال(۵۹درصد) و حقوقی‌ها ۱۰۸هزار و ۳۷۱میلیارد ریال(۴۱درصد) سهم و حق تقدم در بورس خریداری کرده‌اند و در مقابل حقیقی‌ها ۱۶۴هزار و ۶۹۱میلیارد ریال(۶۲درصد) و حقوقی‌ها ۱۰۲هزار و ۴۳۶میلیارد ریال(۳۸درصد) سهم و حق تقدم در بورس فروخته اند.

افزایش سرمایه ها
همچنین از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۸۵هزار و ۹۹۲میلیارد و ۲۴۸میلیون ریال افزایش سرمایه در بورس اوراق بهادار انجام شده که از این میزان ۱۴هزار و ۶۸۴میلیارد و ۹۴۹میلیون ریال از طریق جایزه، ۵۰هزار و ۶۵۰میلیارد و ۹۵۵میلیون ریال از طریق حق تقدم و ۲۰هزار و ۶۵۶میلیارد و ۳۴۴میلیون ریال از طریق جایزه و حق تقدم بوده است.

معاملات اوراق مشارکت
بر پایه این گزارش؛ در شش ماه گذشته تعداد ۴۳میلیون و ۷۰۵هزار و ۳۳۷برگه اوراق مشارکت به ارزش ۴۳هزار و ۷۳۲میلیارد ریال دادوستد شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۲۲۲و ۲۲۱درصد رشد داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.