افزایش بی رویه ی گمرکات چالش اصلی گمرک کشور است

|
0 دیدگاه

معاون اداره ی کل برنامه ریزی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: مهم ترین چالش اصلی گمرک کشور اشکال ساختاری و به عبارت دیگر افزایش بی رویه ی گمرکات کشور می باشد.

امیر محمد پرهام فر معاون اداره ی کل برنامه ریزی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در مصاحبه با رادیو گفت و گو  سازمان گمرک کشور را تنها متولی اصلی موضوع ورود و خروج کالا تعریف کرد و افزود:در کنار گمرک سازمانهای دیگری هم نقش ایفا می کنند که فعالیت آنها بر حوزه ی گمرک تأثیر گذار خواهد بود.

وی چالش های گمرک در درون خود را کمبود امکانات و نیز تأمین نیروی انسانی(که با سختی مواجه است.) دانست و تصریح کرد:مهم ترین چالش همان  تعداد بالای گمرکات کشور است که در زمانهای گذشته بدون کارشناسی افزایش یافته اند.

پرهام فر اذعان به کاهش تعداد گمرکات کشور را جزء موارد مطرح شده در قانون پنجم توسعه اعلام کرد.

همچنین معصومه آقاپور،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی چالش های نظام گمرکی را بطور کلان تر مورد بررسی قرار داد و خاطر نشان کرد:موضوعی که بیش از شاخص کنترل ها ،بازرسی ها و مچ گیری ها حائز اهمیت است علت اتفاق افتادن قاچاق در کشور است.

وی اضافه کرد:در شرایطی که تولیدکنندگان داخلی با %۶۰ تورم از سال ۹۲ تا به امروز مواجه بوده اند چرا هنوز به تولید داخلی پافشاری میکنیم؟در حالی که زمینه برای تولید آماده نیست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.