افزایش دوهزار میلیارد ریالی پرداخت تسهیلات از سوی بانک های قزوین

|
0 دیدگاه

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: بانک های استان قزوین ۱۷ هزارمیلیارد ریال تسهیلات در پنج ماهه نخست امسال پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل دوهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش داشته است.

‘علی اصغر میرمحمد صادقی’ عصر شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، افزود: سال گذشته درمجموع ۴۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های این استان پرداخت شد.
وی همچنین از افزایش سهم تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی قزوین خبر داد و گفت: ۱۷درصد تسهیلات پرداخت شده بانک های این استان در پنج ماهه امسال به این بخش اختصاص داشته است.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اضافه کرد: سهم بخش صنعت و معدن قزوین از تسهیلات پرداخت شده درمدت یاد شده نیز ۳۵ درصد بوده است.
میرمحمد صادقی ادامه داد : سهم تسهیلات بخش خدمات قزوین از این بخش نیز ۲۷٫۵ درصد، تسهیلات مسکن ۱۲٫۵ درصد و سایر وام های پرداخت شده از سوی بانک های این استان نیز به بخش بازرگانی اختصاص داشته است.
وی همچنین یادآور شد: تاکنون به بنگاه های اقتصادی قزوین که خواهان دریافت تسهیلات بانکی مرتبط با طرح «بهین یاب» که مربوط به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید است، سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال وام پرداخت شده است.
این مسئول بانک مرکزی گفت: این مقدار تسهیلات بانکی به ۴۰۰ بنگاه اقتصادی شامل واحدهای صنعتی و کشاورزی فعال، نیمه فعال و درحال ساخت ارائه شده است.
وی همچنین از موافقت بانک مرکزی برای پرداخت ۱۰هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک های عامل در استان قزوین طی سال جاری خبر داد.
دراستان قزوین ۳۰ بانک به ارائه تسهیلات به بخش صنعت می پردازند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.