افزایش قیمت جهانی طلا در هفته‌ای که گذشت

|
0 دیدگاه

با وجود اینکه افزایش تقاضا در آسیا به دلیل افزایش ارزش دلار خنثی شده، اما قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و فلز زرد اولین افزایش هفتگی از هفته منتهی به ۳۰ سپتامبر را به ثبت رساند.

با وجود اینکه افزایش تقاضا در آسیا به دلیل افزایش ارزش دلار خنثی شده، اما قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و فلز زرد اولین افزایش هفتگی از هفته منتهی به ۳۰ سپتامبر را به ثبت رساند.
تقویت ارزش دلار به لیل آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا موجب شده تا قیمت طلا در هفت های اخیر آسیب ببیند. آمارهای مثبت احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر امسال را افزایش می دهد.
افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و ارزش دلار را بالا می برد که هر دوی اینها به ضرر قیمت طلاست.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۶ درصد افزایش به ۱۲۶۶ دلار و ۴۶ سنت رسید.
تقاضا برای طلا در آسیایی و از جمله چین، هند و همچنین از جانب صندوق های سرمایه گذاری برای طلا در این هفته به افزایش قیمت ها کمک کرد. کارستن فریچ، تحلیلگر کومرزبانک گفت: «سرعت گرفتن تقاضای فیزیکی برای طلا در آسیا و به ویژه هند به تقویت قیمت ها کمک کرده است.» وی افزود، تقاضای هندی ها پس از خریدهای ضعیف سال گذشته بهبود پیدا کرده است.
برنارد داهداه، تحلیلر بازار طلا گفت: «در حال حاضر و تا پایان سال ترمکز اصلی بازار روی افزایش نرخ بهره در آمریکاست. ما عمدتا می دانیم که این اتفاق احتمالا رخ خواهد داد، اما ما به دنبال سیگنال های اقتصادی ای هستیم که در آستانه این افزایش نرخ بهره مشاهده می شود.»
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه با ۰٫۳۱ درصد افزایش به ۹۷۰٫۱۸ تن رسید. حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست از ابتدای ماه جاری تاکنون ۲٫۳ درصد رشد داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.