افزایش نرخ ارز مرجع منجر به رشد برخی مسکوکات طلا شد

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: بالا رفتن نرخ ارز مرجع، افزایش قیمت برخی مسکوکات طلا از جمله نیم سکه و ربع سکه را در بازار آزاد رقم زد.

«محمد کشتی آرای» امروز (شنبه) با اشاره به آخرین وضعیت قیمت طلا در بازار آزاد افزود: در هفته گذشته و بویژه به دلیل تعطیلی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، تغییرات جزیی را در قیمت طلا و سکه در بازار شاهد بودیم که بیشتر متاثر از قیمت ارز بود.
وی یادآور شد: قیمت سکه در بازار داخلی متاثر از نرخ ارز و قیمت اونس جهانی طلا است که امروز، افزایش یافتن قیمت ارز بر کاهش قیمت اونس جهانی طلا غلبه کرد و در نهایت افزایش قیمت سکه در بازار را رقم زد.
به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در حالی که متوسط قیمت اونس جهانی طلا در هفته گذشته با کاهش ۶ دلاری مواجه بود، اما بالا رفتن نرخ ارز مرجع از سوی بانک مرکزی با تاثیر گذاشتن روی نرخ ارز بازار آزاد، در نهایت به افزایش ۲۵ تا ۳۰ هزار ریالی قیمت برخی از انواع سکه انجامید.
تا ظهر امروز (شنبه) صرافان ارز و سکه در معاملات بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با ۲۵ ریال افزایش قیمت نسبت به پنجشنبه هفته گذشته، ۳۵ هزار و ۹۲۲ ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار ریال دادوستد کردند.
بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران تا ظهر امروز، هر قطعه نیم سکه با ۲۰ هزار ریال افزایش قیمت نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، پنج میلیون و ۵۱۰ هزار ریال و هر قطعه ربع سکه نیز با ۳۰ هزار ریال افزایش قیمت، دو میلیون و ۹۱۰ هزار ریال دادوستد شد. همچنین هر قطعه سکه گرمی بدون تغییر قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته، یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال فروخته شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با کاهش ۶ دلار و ۶۰ سنتی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، یک هزار و ۲۵۱ دلار و ۵۰ سنت قیمتگذاری شد.
بانک مرکزی امروز هر دلار آمریکا را با ۳۹ ریال افزایش قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته، ۳۱ هزار و ۶۴۰ ریال تعیین قیمت کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.