افزایش هزار تومانی گوشت گوسفندی

|
0 دیدگاه

قیمت گوشت گوسفندی طی هفته گذشته تا به امروز با افزایش هزار تومانی همراه بوده است که با افزایش تقاضا و کمبود دام در میادین چند هفته ای است که این افزایش قیمت تکرار می‌شود.

تجربه در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که در دهه اول ماه محرم تقاضا برای خرید گوشت قرمز از سوی مردم به‌شدت افزایش پیدا می‌کند و زیادشدن تقاضا دلیلی برای گرانی گوشت در این ماه می‌شود.

با افزایش تقاضا واردات گوشت منجمد تا حدودی نیاز بازار را تامین می‌کرد اما اکنون واردات گوشت گرم نیز دردستور کار قرار دارد که بتواند تاحدودی موجب تنظیم بازار در زمان کمبود دام شود.

گفتنی است با کمبود دام در هفته های اخیر به طور متوسط هرهفته گوشت گوسفندی با افزایش هزار تومانی همراه بوده است که در ماه محرم نیز با افزایش تقاضا این افزایش ادامه داشته است.

علیرضا ملکی، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در رابطه با تغییرات قیمت گوشت قرمز و شرایط بازار در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: از هفته گذشته تا امروز قیمت گوشت گوسفندی به دلیل افزایش تقاضا و کمبود دام در کشور با رشد همراه بوده و هرکیلو هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.

وی قیمت هرکیلو گوشت گوسفندی برای واحدهای صنفی را بین ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هرکیلو گوشت شقه بدون دنبه برای مصرف‌کننده با اعمال ۱۰ تا ۱۲ درصد سود ۳۸ هزار تومان قیمت دارد.

ملکی در خصوص تنظیم بازار و عرضه یبشتر گوشت در بازار گفت: با افزایش تقاضا، گوشت‌های ذخیره نیز به بازار آمده است که تا حدودی باعث آرامش در بازار شده است.

همچنین رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از واردات گوشت گرم به بازار خبر داد و گفت: درحال حاضر گوشت توسط تجار از کشورهای قرقیزستان و گرجستان وارد کشور می‌شود که با قیمتی رقابتی بین ۲۵ هزار تا ۲۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی درخصوص واردات گوشت گوزن به بازار اظهار کرد: درحال حاضر گوشت گوزن از سوی اتحادیه در بازار عرضه نمی‌شود و از نحوه فروش آن در بازار اطلاعی نداریم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.