افزایش ۳۰درصدی نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات

|
0 دیدگاه

مقایسه نرخ توافق‌شده بلیت پرواز عتبات عالیات برای اربعین امسال با نرخ‌های سال گذشته نشان می‌دهد قیمت پرواز به نجف و بغداد تا ۳۰درصد گران شده، ضمن آنکه مانند سال‌های اخیر ایرلاین‌ها یک ماه مانده به ایام اربعین حسینی(ع) به نابسامانی بازار دامن زده‌اند.

انجمن شرکت‌های هواپیمایی روز گذشته نرخ جدید بلیت پرواز عتبات عالیات را که حاصل برگزاری جلسات متعدد ایرلاین‌های داخلی با سازمان هواپیمایی کشوری است، اعلام کرد، بر این اساس برای بازه زمانی ۲۳ آبان‌ماه تا ۵ آذر سال جاری نرخ بلیت پرواز تهران ــ نجف ــ تهران و مشهد ــ نجف ــ مشهد به‌ترتیب یک‌میلیون و ۱۰۰هزار و یک‌میلیون و ۳۵۰هزار تومان تعیین شده است.

همچنین بلیت پرواز رفت و برگشت مشهد ــ بغداد نیز یک‌میلیون و ۳۵۰هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

مقایسه نرخ‌های جدید با نرخ‌های سال گذشته حکایت از افزایش ۱۶درصدی قیمت بلیت پرواز تهران ــ نجف ــ تهران و رشد حدود ۳۰درصدی نرخ پرواز تهران ــ بغداد ــ تهران دارد. سال گذشته نرخ بلیت دو مسیر پروازی رفت و برگشت تهران ــ نجف ۹۵۰ هزار تومان و رفت و برگشت تهران ــ بغداد ۸۵۰ هزار تومان بود.

نرخ بلیت پرواز مشهد ــ نجف ــ مشهد و مشهد ــ بغداد ــ مشهد در اربعین سال گذشته به‌ترتیب یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان و یک‌میلیون و ۱۰۰هزار تومان تعیین شده بود. مقایسه نرخ‌های امسال با نرخ بلیت پروازهای پارسال حاکی از آن است که بلیت رفت و برگشت مشهد ــ نجف ۱۲٫۵ درصد و رفت و برگشت مشهد ــ بغداد ۲۲٫۷ درصد گران شده است.

به گزارش تسنیم، با وجود آنکه برای نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات بین ایرلاین‌ها و سازمان هواپیمایی توافق شده، اما در عمل شرکت‌های هواپیمایی بی‌توجه به این مسئله مانند سال‌های گذشته با راهکاری به‌نام “چارتر” بازار حمل‌ونقل هوایی مسافری در ایام اربعین حسینی(ع) را نابسامان کرده‌اند.

سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی سال گذشته در چنین روزهایی با اشاره به اینکه سال گذشته (۹۳) بلیت پرواز تهران ــ نجف ــ تهران بین یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تا دومیلیون و ۲۰۰هزار در اختیار مردم قرار می‌گرفت به تسنیم گفته بود: طی سال‌های اخیر در حق مردم اجحاف می‌شد و دلالان بلیت‌های این پرواز را با چند برابر قیمت واقعی می‌فروختند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.