افزایش ۸.۲ درصدی مصرف گاز در نیروگاه‌های کشور

|
0 دیدگاه

مقایسه مصرف گاز نیروگاه‌ها نشان می‌دهد به طور متوسط ۱۹۳ میلیون مترمکعب در نیروگاه‌های کشور گاز مصرف شده که در مقایسه با سال گذشته ۸.۲ درصد افزایش داشته است.

با توجه به کاهش سهم سوخت مایع نسبت به گاز، وضعیت ذخیره سوخت مازوت از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه نشان می‌دهد وضعیت مخازن از نظر سوخت در مقایسه با سال گذشته کاهش ۱۲ درصدی داشته است.

در حال حاضر و در آستانه رسیدن فصل سرما و برای اطمینان از سوخت پشتیبان و اضطراری نیروگاه‌ها، حدود ۶۹ درصد از ذخیره مخازن نیروگاه‌های کشور پر بوده که در مقایسه با هفته گذشته یک درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین وضعیت ذخیره و فضای خالی سوخت گازوییل نیروگاه‌ها در همین بازه زمانی حاکی از کاهش ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته است. در حال حاضر حدود ۴۲ درصد از ذخیره مخازن سوخت گازوییل نیروگاهی کشور خالی است که در مقایسه با هفته گذشته تفاوت چندانی نداشته را نشان نمی‌دهد.

بیش از ۳۰ نیروگاه کشور نیز کمتر از ۵۰ درصد ذخیره سوخت گازوییل دارند و همچنان منتظر دریافت سهم گازوییل خود برای آمادگی بیشتر برای تأمین برق زمستان سال جاری هستند.

آمارها حاکی از این است که متوسط مصرف سوخت معادل نیروگاهی کشور در سال ۹۵ تا امروز برابر با ۲۰۹ میلیون لیتر بوده که در مقایسه با سال گذشته ۱.۱ درصد کاهش داشته است.

با این اوصاف مقایسه مصرف گاز نیروگاه‌ها نشان می‌دهد به طور متوسط ۱۹۳ میلیون مترمکعب در نیروگاه‌های کشور گاز مصرف شده که در مقایسه با سال گذشته ۸.۲ درصد افزایش داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.