اقتصاد بدون اخلاق و اعتقاد نمی تواند اقتصادی زنده، پویا و برتر باشد

|
0 دیدگاه

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ما بر این باوریم که حیات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در گرو حیات اخلاق و اعتقادات است پس براین اساس اقتصاد ما بدون اخلاق و اعتقاد نمی تواند اقتصادی زنده، پویا و برتر باشد.

آیت الله عباسعلی سلیمانی روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست بانک انصار سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: نظام اقتصادی کنونی کشور مبتنی بر مبانی اسلامی نیست مسئولان باید تلاش کنند تا اقتصاد مقاومتی که هدفی ارزشمند است محقق شود.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مجموعه قوانین موجود در دین مبین اسلام از وجود مبارک پیامبر اعظم (ص) نشات گرفته و دستاوردهای آن در چهار بخش با عنوان عبادات، عقود، ایقائات و احکام و سیاست ها تقسیم بندی می شود.
آیت الله سلیمانی بیان کرد: نظام دینی ما بر این باور است که ارتباط انسان با سرمایه ارتباط مالکیت مطلق نیست بلکه مبتنی بر توزیع و تولید است.
امام جمعه زاهدان جزیره ای عمل کردن در حوزه اقتصادی را آسیب دانست و افزود: براین اساس سرمایه باید در راستای تولید، توزیع، فقرزدایی و ایجاد شبکه های کوچک و بزرگ تولیدی صرف شود تا زمینه ساز رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جامعه ای می تواند برتر باشد که از نظر فرهنگ، علم، نظام و اقتصادی سرآمد باشد گفت: رهبر معظم انقلاب برای رسیدن به فرهنگ و علم برتر نیم قرن آینده را چشم انداز قرار دادند اما برای نظام و اقتصاد برتر که ملاک اقتصاد مقاومتی است مسیری طولانی در نظر گرفته اند تا اهداف اسلام در این زمینه محقق شود.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سودهای بالای بانکی برای جامعه مطلوب نیست گفت: با توجه به فرموده امام باقر(ع) مبنی بر این که «اقتصاد در ایجاد انقلاب اصل نیست اما در بقای آن اصل است» همگان باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی که راهگشای تمامی مشکلات است تلاش کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان با قدردانی از تلاش مسئولان بانک انصار گفت: امروز همه شبکه های بانکی از جمله بانک انصار در راستای خدمت به مردم گام های ارزشمندی را برمی دارند که قابل تقدیر است.
آیت الله سلیمانی تصریح کرد: علمای شیعه و سنی استان آستین را بالا زدند تا با محوریت بانک انصار اختلافات جزئی در مساله بانکداری اسلامی حل شود بر این اساس راه حل مناسب را پیدا کردند و نخستین شعبه فقهی کشور در استان راه اندازی شد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: فلسفه وجودی سپاه برمبنای سه اصل مهم مکتبی، انقلابی و مردمی بودن استوار است و در این راستا با اطاعت محض از رهبر معظم انقلاب تمام تلاش خود را در راستای کمک به مردم بکار گرفته است.
سردار حسین معروفی با بیان اینکه پایبندی حدود ۸۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان به انقلاب اسلامی بسیار ارزشمند است گفت: بانک انصار با رعایت اصل تکریم توانسته است علاوه بر کسب جایگاه مناسب در بین عموم مردم، در حوزه های بخشی و فرابخشی نیز موفق عمل کند.
وی با بیان اینکه نزدیک به یک سال علمای اهل سنت و تشیع استان با علمای شورای فقهی بانک انصار و بانک مرکزی نشست های مختلفی را برای ایجاد شعبه فقهی برگزار کردند، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سپر بلای ملت ایران همواره در تلاش برای پاسخگویی به نیازهای جامعه است.
در این مراسم که با حضور قائم مقام بانک انصار کشور برگزار شد، صالح خواجه محمودی به عنوان سرپرست جدید بانک انصار سیستان و بلوچستان معرفی و از زحمات احمدی سرپرست سابق این بانک تقدیر شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.