اقتصاد مقاومتی به معنای ایستادگی در برابر خصومت‌های اقتصادی است

|
0 دیدگاه

معاون سازمان بسیج اساتید کشور و عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: ایران در شرایط پر از خصومت اقتصادی به سر می‌برد و عبارت مقاومت که در اقتصاد مقاومتی می‌آید٬ اشاره به همین خصومت‌ها دارد.

حجت‌الله عبدالملکی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ما درگیر جنگی هستیم که دو بعد داخلی و خارجی دارد و راه‌حل این جنگ تحقق اقتصاد مقاومتی است و در مقابل اقتصاد مقاومتی٬ اقتصاد مذاکراتی روی کار آمده است که رقیب اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: ۸۰ درصد مشکلات ما داخلی است و فقط ۲۰ درصد مربوط به تحریم‌ها می‌شود و دیدگاه اشتباه ما این است که گمان می‌کنیم مذاکرات با کشورهای خارجی مشکلات ما را حل می‌کند.

معاون سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه در نظرسنجی که در کشور از عموم مردم و نخبگان و دولت انجام شد نشان داده شده که ۷۰ درصد به مذاکرات و برجام امیدوار بودند٬ ادامه داد: راه‌حل ما همچنان اقتصاد مقاومتی است.

عبدالملکی اضافه کرد: همه اقتصادهای عالم هدف و مشکلات دارند، ما می‌خواهیم اقتصادمان را به‌گونه‌ای پرورش دهیم که با وجود همه مشکلات به اهدافمان برسیم.

وی با اشاره به اینکه اهداف انقلاب اسلامی٬ اهداف اقتصاد مقاومتی است٬ گفت: اقتصاد مقاومتی می‌خواهد سه هدف استقلال اقتصادی٬ رفاه عمومی و پیشرفت را محقق کند.

معاون سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد: به گفته مقام معظم رهبری اقتصاد مستقل٬ اقتصاد منزوی نیست بلکه اقتصاد قدرتمند است، به طوری که در هاضمه اقتصاد جهانی هضم نشود.

عبدالملکی بیان داشت: اسلام معجزه پیشرفت دارد و اقتصاد مقاومتی می‌خواهد این را به رخ جهان بکشد، قرآن دستور به پیشرفت داده است و ملزومات آن را هم بیان کرده است.

وی با اشاره به تأکید رهبر فرزانه انقلاب به تحقق نظام اقتصادی اسلامی، اذعان داشت: تعریف فلسفی اقتصاد مقاومتی٬ نسخه معاصر نظام اقتصادی اسلام است.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) تصریح کرد: ایران در شرایط پر از خصومت اقتصادی به سر می‌برد و عبارت مقاومت که در اقتصاد مقاومتی می‌آید٬ اشاره به همین خصومت‌ها دارد، ما باید در برابر دشمن و خواسته‌هایش مقاومت کنیم تا به پیروزی برسیم.

معاون سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد: ما دو عملیات اقتصادی داریم٬ یک برنامه‌ریزی فرهنگی و دیگری برنامه‌ریزی اقتصادی است که برنامه‌ریزی فرهنگی دارای یک رکن تقویت فرهنگی جهادی است و برنامه‌ریزی اقتصادی دارای یک رکن تقویت تولید ملی است.

عبدالملکی گفت: اقداماتی که ضد اقتصاد مقاومتی است٬ تحریف مفهوم اقتصاد مقاومتی٬ تضعیف تولید ملی٬ افزایش شکنندگی اقتصاد ملی و تخریب فرهنگ اقتصادی است.

وی گفت: اقدامات ضد و منفی اقتصاد مقاومتی آنقدر بزرگ و شدید هستند که تمامی اقدامات مثبت اقتصاد مقاومتی را از بین می‌برد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.