امضا تفاهم نامه همکاری بین بانک های ایران و آلمان

|
0 دیدگاه

وزیر اقتصاد آلمان با بیان اینکه به دنیال یافتن راهکارهای مناسبی برای حل مسائل بانکی ایران و آلمان هستیم، گفت: قرار است امروز بین بانک مرکزی ایران و آلمان تفاهمنامه‌ای در رابطه با همکاری‌های دو بانک به امضاء برسد.

وزیر اقتصاد آلمان با بیان اینکه به دنیال یافتن راهکارهای مناسبی برای حل مسائل بانکی ایران و آلمان هستیم، گفت: قرار است امروز بین بانک مرکزی ایران و آلمان تفاهمنامه‌ای در رابطه با همکاری‌های دو بانک به امضاء برسد.
گابریل زیگما وزیر اقتصاد آلمان امروز در همایش تجاری ایران و آلمان که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، با بیان اینکه به غیر از شرکت‌های بزرگ آلمانی شرکت‌های متوسط و کوچک آلمانی هم امروز در این همایش حضور یافته‌اند گفت: علاقه‌مند به همکاری با شرکت‌های ایرانی هستند.این شرکت‌های کوچک با علم روز حرکت می‌کنند و ما از شما می‌خواهیم در عقد قراردادها به غیر از شرکت‌های بزرگ و مطرح به این شرکت‌ها هم توجه داشته باشید.

وی با بیان اینکه کمیسیون مشترک بازرگانی ایران و آلمان بعد از ۱۵ سال تشکیل جلسه داد، تصریح کرد: امیدواریم جلسه بعدی ۱۵ سال دیگر طول نکشد.

وزیر اقتصاد آلمان در ادامه اظهار داشت: علیرغم تحریم‌ها و مشکلاتی که وجود داشت، از تمام شرکت‌هایی که در ایران و آلمان در برقراری روابط ثابت‌قدم بودند تشکر می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه بین سیاست‌های ایران و اروپای غربی تفاوت‌هایی وجود دارد و ما به آن آگاه هستیم، گفت: اما در این خصوص اشتراکاتی زیادی هم وجود دارد.

وزیر اقتصاد آلمان بیان داشت: به عنوان مثال می‌توان به تفاوت نقش مذهب در جامعه ایران و آلمان اشاره کرد.

زیگما با بیان اینکه در مسائل سوریه اختلاف نظرهایی بین دو کشور وجود دارد، بیان داشت: در زمینه موضوع اسرائیل و فلسطین هم دارای اختلاف نظر هستیم که روابط خوب دو کشور می‌توان این امکان را فراهم آورد که مشکلات پیچیده را با بحث و صحبت با یکدیگر حل کنیم.

وزیر اقتصاد آلمان بیان داشت: جلساتی بین نمایندگان ایران و آلمان برگزار شده تا راهکارهای مناسبی برای حل مسائل بانکی پیدا شود و قرار است امروز بین بانک مرکزی ایران و آلمان تفاهمنامه‌ای در رابطه با همکاری‌های دو بانک به امضاء برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.