امیدواری پورابراهیمی برای رفع بازرسی‌های مکرر گمرکی ایران و کشورهای «اکو»

|
0 دیدگاه

محمدرضا پورابراهیمی ابراز امیدواری کرد که در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی کشورهای عضو اکو در افق کوتاه مدت مبادلات گمرکی با کیفیت بالا و دور از بازرسی‌های مکرر با کشورهای عضو اکو انجام شود.

محمدرضا پورابراهیمی در همایش روسای کل گمرکات کشورهای عضو اکو که امروز (چهارشنبه) در هتل اسپیناس تهران آغاز شد، اظهار کرد: در حال حاضر برنامه ششم توسعه که لایحه آن‌ چند ماه قبل به مجلس تقدیم شده در مجلس در حال تدوین است که از سال آینده اجرا خواهد شد. در این برنامه توسعه گمرک جایگاه ویژه‌ای دارد وبرنامه ما این است که در این برنامه با ارتقاء امور گمرکی با کشورهای عضو اکو، روابط موثرتری برقرار کنیم.

وی همچنین گفت: امیدواری ما این است که اجلاسی که برای همکاری گمرکات کشورهای عضو اکو و انجام کارهای تخصصی برگزار می‌شود بتواند اطلاعات و خبرهای خوبی را در آینده ارائه کند.

رئیس کمیسسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به این که ایران مدتی است در زمینه گمرک از فناوری‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کند انتظار ما از روسای گمرک عضو اکو این است که همکاری های لازم را با کشور ما در جهت بهبود روابط گمرکی داشته باشند.

او افزود: امروز علاقه‌مندیم در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی بتوانیم موضوع اجرایی شدن تبادلات گمرکی را عملیاتی کنیم و مسعود کرباسیان به عنوان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

پورابراهیمی اضافه کرد: امیدواریم به این ترتیب تا یک سال آینده تبادلات اطلاعاتی گمرک ایران با سایر کشورهای عضو اکو در جهت تبادل کامل اطلاعات گمرکی و افزایش سرعت عمل و ارتقاء شفافیت و جلوگیری از قاچاق کالا و مواد مخدر و ارزش گذاری سریع کالاها و عدم بازرسی‌های مکرر عملیاتی شود و خبرهای خوبی از همکاری گمرک‌های کشورهای عضو اکو داشته باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.