انتقاد صنف کفاشان از پرداخت نشدن وام رونق تولید

|
0 دیدگاه

رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه بانک‌ها به واحدهای تولیدی حائز شرایط تسهیلات پرداخت می‌کنند، گفت: اکثر تولیدکنندگان کفش جواز صنفی دارند در حالی که بانک اصلاً جواز صنفی را قبول ندارد.

علی لشکری رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران، با اشاره به اینکه بانک‌ها تمایلی به ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک ندارند، اظهار داشت: در حال حاضر واحدهای تولیدی کفش با مشکل نقدینگی روبه رو بوده اما سودهای بالای بانکی امکان دریافت تسهیلات را از آنها گرفته است. البته سیستم بانکی هم به دنبال سود بوده و بیشتر به واحدهای خاص سودآور تسهیلات می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه بانک‌ها به واحدهای تولیدی حائز شرایط تسهیلات پرداخت می‌کنند، افزود: اکثر تولیدکنندگان کفش کمتر از ۵۰ نفر نیروی انسانی داشته و جواز صنفی دارند، در حالی که بانک اصلاً جواز صنفی را قبول نداشته و به واحدهای دارای جواز صنعتی آنهم با طی کردن مراحل مختلف تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی با اعلام اینکه بعید است واحدی در صنعت کفش برای دریافت این تسهیلات جدید ثبت نام کرده باشد، گفت: اصلاً برای واحدهای تولیدی پرداخت این تسهیلات به صرفه نیست برای همین ترجیح می دهند برای دریافت آن اقدام نکنند.

دولت اخیرا اعلام کرد، بیش از ۹۰۰۰ میلیارد تومان وام تولید در ماه های اخیر پرداخت کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.