اوپک با سخت ترین چالش دوران حیات خود مواجه است

|
0 دیدگاه

در حالی که کشورهای تولید کننده نفت در حال رایزنی در مورد کاهش تولید مورد نیاز برای برقراری توازن در بازار هستند، دبیرکل اوپک گفت، این سازمان با سخت ترین چالش دوران حیات خود مواجه است.

در حالی که کشورهای تولید کننده نفت در حال رایزنی در مورد کاهش تولید مورد نیاز برای برقراری توازن در بازار هستند، دبیرکل اوپک گفت، این سازمان با سخت ترین چالش دوران حیات خود مواجه است.

بارکیندو در جریان سفر به بغداد گفت: «اوپک به مدت بیش از نیم دهه، دوران خوب و بد و وضعیت هایم ختلفی را پشت سر گذاشته و مرحله فعلی سخت ترین مرحله (حیات اوپک) است.» وی پس از دیدار با جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق گفت، اوپک به شدت دارد بر روی راه حلی برای تثبیت بازار کار می کند.

عراق، دومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک با مطرح کردن درخواست مستثنی شدن از توافق اوپک برای کاهش تولید، مانع جدیدی را بر سر راه تلاش این سازمان برای تثبیت بازار به وجود آورده است. وزیر نفت عراق روز یکشنبه در بغداد گفت، کشورش باید از توافق محدود کردن عرضه مستثنی شود زیرا بغداد  درگیر جنگ با داعش است.

اوپک که ماه گذشته برای اولین بار در ۸ سال گذشته به توافقی کلی بر سر کاهش تولید دست یافت، اکنون باید سهمیه تولید مشخصی را به هر یک از اعضا اختصاص دهد. عراق چهارمین کشور عضو پس از ایران، نیجریه و لیبی است که به دنبالم عاف شدن از این توافق است. اوپک تلاش دارد تا تولید کنندگان غیر عضو نظیر روسیه را نیز متقاعد به پیوستن به این توافق نماید.

اللعیبی گفت، عراق «خوش بین» است که همه تولید کنندگان می توانند به توافقی دست یابند. کمیته ای در اوپک اواخر این هفته برای حل اختلافات اعضا در مورد میزان سهمیه تولید کشورها تشکیل جلسه خواهد داد. اوپک قصد دارد تصمیم نهایی در مورد سهمیه تولید هر یک از اعضا را در نشست دوره ای خود که روز ۳۰ نوامبر در وین برگزار خواهد شد اتخاذ کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.