ایران خواستار حضور بانک های ایرانی در فیلیپین شد

|
0 دیدگاه

سفیر ایران در فیلیپین پیشنهاد کرد بانک های ایرانی در فیلیپین فعال شوند و لند بانک فیلیپین هم در ایران فعالیت خود را آغاز کند.

وزارت دارایی فیلیپین اعلام کرد، ایران در حال برنامه ریزی برای واردات موز بیشتر از این کشور و همچنین بررسی حوزه های سرمایه گذاری و همکاری در زمینه زیرساخت ها و انرژی فیلیپین است.
در بیانیه وزارت دارایی فیلیپین خاطر نشان شده که ایران علاقمند به برقراری روابط اقتصادی بهتر با این کشور است.
بر اساس این بیانیه، محمد تنهایی، سفیر ایران در فیلیپین به کارلوس دومینگوئز، وزیر دارایی این کشور گفت: «در بخش خصوصی ایران… برای مثال در زمینه موز، شرکت های بزرگی حضور دارند که همچنان به واردات موز بیشتر از فیلیپین نیاز دارند.»
بر اساس این گزارش، تولید کنندگان موز فیلیپین، قبلا ۳۰ درصد از تولیدات خود را به ایران صادر می کردند. اما تشدید تحریم های تجاری سازمان ملل علیه ایران موجب کاهش صادرات موز فیلیپین به ایران شده بود.
این بیانیه حاکی است: «با لغو تحریم های تجاری، ایران یک بار دیگر می تواند به یکی از بزرگترین بازارهای موز فیلیپین تبدیل شود.»
سفیر ایران همچنین گفته، شرکت های ایرانی علاقمند به سرمایه گذاری در فیلیپین به ویژه در بخش های زیرساخت، انتقال برق و پروژه های تصفیه آب این کشور هستند.
تنهایی اضافه کرده که دولت ایران علاقمند به همکاری با بخش انرژی فیلیپین به ویژه در زمینه های اکتشاف نفت و تجارت فرآورده های نفتی است.
سفیر ایران در فیلیپین همچنین پیشنها

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.