ایران دارای بزرگترین شبکه برق در منطقه

|
0 دیدگاه

مدیر عامل شرکت توانیر گفت: شاخص‌هایی مانند حجم تأسیسات و تجهیزات زیربار، میزان رشد مصرف انرژی، خودکفایی در ساخت و اتکا به نیروی انسانی سبب شده ایران دارای بزرگترین شبکه صنعت برق در منطقه باشد.

آرش کردی مدیر عامل شرکت توانیر در سی و یکمین کنفرانس بین المللی برق گفت: موضوع انرژی در زمره موضوعات مهم امروز جهان به شمار می آید وموضوعاتی همچون امنیت انرژی، همگانی شدن استفاده از انرژی ومحیط زیست از چالش‌های جهان امروز درارتباط با صنعت برق تعریف شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تحولات صنعت برق معادلات همه بخشهای انرژی را دگرگون می کند، افزود: جهان شاهد تحولات شگرفی در عرصه صنعت برق طی دهه گذشته بوده و مفاهیمی همچون انرژی های تجدیدپذیر و نقش آن در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، شبکه های هوشمند، آماده سازی برق برای خدمت در یک جامعه واقتصاد دیجیتال و بسیاری از مفاهیم دیگر پیش روی محققان این حوزه قرار گرفته است.

کردی تصریح کرد: صنعت برق ایران به عنوان بزرگترین شبکه صنعت برق در منطقه دارای شاخص های متعدد و فراوانی است که آن را به عنوان صنعتی برتر و زیر بنایی در کشور معرفی می کند.

مدیر عامل شرکت توانیر تصریح کرد: حجم تأسیسات و تجهیزات زیر بار، میزان رشد مصرف انرژی، جایگاه جهانی در ظرفیت منصوبه، خودکفایی در ساخت تجهیزات ، اتکا به نیروی انسانی ماهر و کارآمد، صادرات فنی و مهندسی و وجود شرکتهای منظم در بخشهای مختلف احداث ، تولید و بهره برداری نشان دهنده جایگاه برتر ایران درصنعت برق است.

**با وجود خودتحریمی‌ها صنعت برق سرپا ایستاده است
در ادامه امیری خامکانی نایب رئیس اول کمیسیون انرژی درخصوص جایگاه صنعت برق ایران گفت: این صنعت با تمام خود تحریمی‌ها و پیشی گرفتن مصرف از تولید به لطف خدا و تلاش دست اندرکاران همچنان سرپا ایستاده است.

خامکانی در ادامه اظهارکرد: امروز برق به عنوان یک زیرساخت کلیدی معرفی می شود که بدون آن امکان زندگی وجود ندارد.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی تصریح کرد: با گسترش صنعت برق در سطح جامعه و برخورداری تمام سطوح افراد ازاین نعمت باید به دنبال ماموریت جدیدی به نام کیفیت و تنوع بخشی در این صنعت باشیم که این امر با تحول در اقتصاد برق و عمل به شعار بهره وری و استاندارد سازی مصرف صورت می گیرد.

سی و یکمین کنفرانس بین المللی برق با ارائه ۱۲۸۰ مقاله از داخل و خارج کشورو تأیید ۱۲۰۶ مقاله طی مدت سه روزدرپژوهشکده نیرو برگزار می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.