اینترنت رایگان اعلام شده از سوی مرکز آمار توسط همه اپراتورها ارائه می شود

|
0 دیدگاه

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: همه ارایه دهندگان خدمات اینترنتی آمادگی دارند ۲ گیگابایت اینترنت رایگان اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران را ارائه دهند.

محمود واعظی روز شنبه در حاشیه دیدار از مرکز داده های سرشماری اینترنتی ایران در مرکز آمار در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره چگونگی واگذاری اینترنت رایگان افزود: پیشنهاد شده ابتدا یک گیک از اینترنت رایگان واگذار شود و در این رابطه رایزنی های لازم در حال انجام است.
وی خاطرنشان ساخت: همه شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت از این موضوع استقبال کرده و آماده واگذاری این هدیه هستند.
واعظی گفت: رئیس مرکز آمار پیشنهاد کرده اند میزان اینترنت رایگان به ۲ گیگابایت افزایش یابد و برای آن توافق نامه ای نیز امضا شده است؛ تلاش می شود همه شرکت هایی که این توافق نامه را امضا کرده اند به تعهد خود عمل کرده و ۲ گیگابایت اینترنت رایگان را به مردم ارایه دهند.
وزیر ارتباطات افزود: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف خواهد بود بر چگونگی درست ارایه این میزان اینترنت رایگان نظارت داشته باشد.
هفته گذشته رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکز آمار ایران گفته بود: فرم دریافت ۲ گیگابایت اینترنت رایگان در روزهای آینده در تارنمای همه اپراتورهای تلفن همراه قرار می گیرد.
به گفته «حسین تهرانی»، طبق توافق انجام شده مرکز آمار ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار است همه کسانی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده اند از ۲ گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند شوند.
وی درباره جزییات این طرح گفته بود: افراد می توانند با وارد کردن کد آماری ۱۲ رقمی که پس از تکمیل اطلاعات سرشماری مرکز آمار ایران به آنها داده شده است و همچنین شمار اعضای ثبت نام شده خانوار خود، به تارنمای اپراتورهای تلفن همراه وارد شوند.
مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و ۸۸۱ هزار خانوار را هدف گذاری کرده است و به همین منظور مهلت ثبت نام اینترنتی تا ۲۷ مهر تمدید شده و پس از آن سرشماری حضوری از ۲۸ مهر به مدت یک ماه در سراسر کشور آغاز می شود.
خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به درب منزل، آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نباشد.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.
بر اساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه سال جاری و نتایج تفصیلی آن مرداد سال ۱۳۹۶ منتشر می شود.

4 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.