بانک های آذربایجان غربی تمایلی به حمایت از واحدهای تولیدی ندارند

|
0 دیدگاه

استاندار آذربایجان غربی گفت: بانک های استان تمایلی به حمایت از واحدهای تولیدی ندارند و باید بیشتر در راستای حل مشکلات بخش صنعت بکوشند.

قربانعلی سعادت در جلسه کارگروه رفع موانع تولید با انتقاد از عمکلرد ضعیف بانک ها در حمایت از واحدهای اقتصادی در آذربایجان غربی اظهار کرد: بانک های استان به دستورالعمل بانک مرکزی عمل نمی کنند چراکه طبق دستورالعمل این بانک، ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی بدهکار بلامانع است.
وی اضافه کرد: پولی که بانک ها در اختیار دارند، بیت المال است و باید برای مردم و توسعه کشور هزینه شود.
وی عملکرد بانک ها در حمایت از واحدهای تولیدی و عمل به اقتصاد مقاومتی را بسیار ضعیف دانست و اظهار کرد: متاسفانه بانک ها در آذربایجان غربی جرات برخورد با زیرمجموعه های خود را هم ندارند.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی موادغذایی در استان ادامه داد: کیفیت بالای تولیدات مواد غذایی در آذربایجان غربی سبب شده تا امکان رقابت در عرصه بین المللی را دارا باشیم که تداوم این مسیر به اهتمام همه جانبه نیازمند است.
سعادت گفت: نیازمند استفاده از تکنولوژی های پیشرفته برای ورود به عرصه رقابت در حوزه صنعت هستیم که کمک به تولیدکنندگان از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی، بانک ها و نهادهای دخیل برای رسیدن به این هدف ضروری است.
معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری توسعه اقتصادی را در پی دارد، گفت: تا زمانی که دیوار تحریم ها کوتاه نشود نمی توان صنعت گردشگری را آن طور که شایسته آن است، توسعه بخشید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.