بانک های کهگیلویه و بویراحمد۲۱هزار میلیارد ریال وام پرداخت کردند

|
0 دیدگاه

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تسهیلات پرداختی اشتغالزایی توسط سیستم بانکی این استان از سال ۹۰ تا پایان سال ۹۴ افزون بر ۲۱هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال بوده است.

آیت ارمغانی روز پنجشنبه اظهار داشت: این میزان تسهیلات پرداختی به ۲۳۷هزار و ۷۲۲ طرح اقتصادی و اشتغالزایی در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات در سطح استان پرداخت شده است.
وی گفت: میزان اشتغالزایی جدید این تعداد طرح و تسهیلات پرداختی نیز حدود ۴۷ هزار و ۳۵۰ نفر بوده است.
مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بیش از ۵۰ درصد معادل ۱۸هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال از این میزان در حوزه خدمات و مابقی نیز در بخش صنعت و کشاورزی بوده است.
ارمغانی سهم متقاضیان مرد از این میزان تسهیلات پرداختی را افزون بر ۱۸ هزارو ۱۸۱ میلیارد ریال ذکر کرد.
وی همچنین میزان نرخ بیکاری فصلی در بهار سال جاری در استان کهگیلویه وبویراحمد را با چهار دهم افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶٫۴درصد اعلام کرد.
وی ابراز داشت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران استان کهگیلویه وبویراحمد به لحاظ نرخ بیکاری فصلی در سال ۹۵ سومین استان بعد از استان های کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری است.
مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان نرخ بیکاری در این استان در سال ۹۴ حدود ۱۷٫۷ و نرخ بیکاری جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی نیز ۲۹٫۱ درصد است.
ارمغانی ادامه داد: بر اساس آخرین برآورد آماری تعداد دانش آموختگان دانشگاهی بیکار در استان کهگیلویه و بویر احمد ۱۵ هزار و ۶۵۴ نفر است.
وی بیان کرد: تعداد فارغ التحصیلان شاغل در این استان نیز ۳۷ هزار و ۳۳۱ نفر است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.