بانک ها در ارائه آمار حمایت از واحدهای اقتصادی صادق تر باشند

|
0 دیدگاه

استاندار آذربایجان غربی گفت: بانک های آذربایجان غربی در ارائه آمار و ارقام تسهیلات تعلق یافته به واحدهای اقتصادی صادق تر باشند.

قربانعلی سعادت روز چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی با ابراز گلایه از عملکرد بانک ها در حمایت از واحدهای اقتصادی آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق بررسی های صورت گرفته آمار و ارقام حمایت از واحدهای اقتصادی که از سوی بانک ها ارائه شده است، با واقعیت همخوانی ندارد.
وی افزود: توجیه های ارائه شده از سوی بانک ها در حمایت ضعیف خود از واحدهای اقتصادی قابل قبول نیست.
وی همچنین با انتقاد از وضعیت نامناسب کسب و کار در آذربایجان غربی افزود: طبق آمار مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی، آذربایجان غربی در این بخش رتبه بیست و ششم کشوری را دارد.
سعادت با اشاره به برخی ظرفیت های ویژه آذربایجان غربی در حوزه کسب و کار اظهار کرد: با مدنظر قرار دادن پتانسیل های ویژه آذربایجان غربی در حوزه گردشگری، معدن و تجارت باید اذعان کرد که فضای کسب و کار در آذربایجان غربی بدترین وضعیت کشوری را دارد.
وی با ابراز نارضایتی از برخورد دستگاه های اجرایی در حمایت از سرمایه گذاران افزود: نحوه برخورد با فعالان اقتصادی سبب شده تا بسیاری از آنها به جای آذربایجان غربی در استان های همجوار اقدام به سرمایه گذاری کنند.
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه واحدهای اقتصادی آذربایجان غربی نیاز به حمایت جدی دارند، گفت: متاسفانه اکثر تولیدکنندگان استان درگیر مشکلات مالی بوده و حتی تعدادی نیز به همین دلیل در زندان هستند.
در این جلسه شهرستان تکاب به دلیل دارا بودن معادن مختلف و محرومیتی که هم اکنون بر آن حاکم است به عنوان پایلوت برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در آذربایجان غربی انتخاب شد.
رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی شان امسال را به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری فرموده اند که با این امر مسئولان دستگاه های اجرایی برای اجرای هرچه بهتر اقتصاد مقاومتی در کشور و استان تلاش مضاعفی داشته اند.
دولت تدبیر و امید برنامه ریزی های ویژه ای را برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور تمهید کرده و نماینده ای را برای بررسی فعالیت های انجام شده برای هر استان تعیین کرده است که این اقدامات گامی موثر در اجرایی شدن هر چه بهتر اقتصاد مقاومتی هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.