با چند هزار تومان می توان یک نذری داد؟

|
0 دیدگاه

در ایام محرم ایستگاه های صلواتی با خوراکی‌های مختلف از عزادارن پذیرایی می کنند که یکی از محبوب ترین این موارد شیرکاکائو به همراه کیک یزدی است.

در ایام ماه محرم با راه اندازی هئیت ها ، تکیه ها و شروع فعالیت دسته های عزاداری در سطح شهر شاهد برپایی ایستگاه های صلواتی برای پذیرایی از عزاداران حسینی هستیم.

یکی از رایج ترین این پذیرایی ها شیر یا شیرکاکائو به همراه کیک یزدی هستیم.

این پذیرایی ساده برای جمعیت حدود ۴۰۰ نفر به طور تقریبی نیاز به ۱۲ کیلو کیک یزدی دارد که با توجه به قیمت ۹ هزار تومانی آن، ۱۲ کیلو کیک یزدی ۱۰۸ هزار تومان هزینه به همراه دارد.

برای تامین شیر اگر به صورت کیلویی خریداری شود و هر کیلو شیر ۵ لیوان را پوشش دهد، به طور تقریبی ۸۰ کیلوگرم شیر باید خریداری شود که اگر هر کیلو شیر هزار و ۷۰۰ تومان خریداری شود، قیمت ۸۰ کیلوگرم آن ۱۳۶ هزار تومان تمام می‌شود.

اگر برای خرید شیر، از شیر نایلونی استفاده شود و هر شیر نایلونی ۴ لیوان را شامل شود به ۱۰۰ نایلون شیر نیاز است که قیمت هر نایلون شیر به صورت عمده هزار تومان و به صورت تکی هزار و ۷۵۰ تومان است که قیمت ۱۰۰ بسته آن به صورت عمده صد هزار تومان و به صورت تکی ۱۷۵ هزار تومان می‌شود.

اگر قصد توزیع شیرکاکائو را نیز دارید باید برای تعداد ۴۰۰ نفر به ۵ کیلو شکر به قیمت حدود ۲۲ هزار تومان و در حدود ۳۰۰ گرم کاکائو به قیمت ۹ هزار تومان نیاز است.

برای خرید ۵۰۰ لیوان یکبار مصرف به عنوان یکی از پایه های ثابت این روز، در صورت گیاهی بودن ۴۰ هزار تومان و لیوان کاغذی ۲۰ هزار تومان باید هزینه پرداخت کرد.

در مجموع پذیرایی از ۴۰۰ عزادار با شیرکاکائو به همراه کیک یزدی، در حدود ۳۰۰ هزار تومان تمام می شود.

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.