برخی تجهیزات بازی دریاچه چیتگر غیراستاندارد است

|
0 دیدگاه

مدیرکل استاندارد استان تهران از غیراستاندارد بودن تجهیزات بازی ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس چیتگر خبر داد.

مسلم بیات با بیان اینکه شهروندان باید از تجهیزات بازی دارای برچسب استاندارد استفاده کنند، اظهارکرد: بهره‌برداران این تجهیزات تاکنون برای گرفتن مجوز اقدام نکرده اند، لذا تا زمان اخذ مجوز استاندارد توسط بهره‌برداران، استفاده از این تجهیزات غیرقانونی و خطرآفرین است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون، ۳۱۵ مجوز تجهیزات شهربازی در استان صادر شده و ۱۰۳۳ مورد بازرسی از شهربازی‌ها، ۱۰۹ مورد بازرسی از تجهیزات زمین بازی در این مدت معین انجام شده ‌است.

مدیرکل استاندارد استان تهران همچنین از شروع طرح بازرسی ویژه آبلیموها در بازار خبر داد و گفت: تاکنون در این طرح، ۹ برند آبلیموی دارای پروانه استاندارد که بسته‌بندی‌های بالای دو لیتر را در بازار عرضه کردند، شناسایی و توقیف شدند.

بیات با اشاره به نام برندهای متخلف در این زمینه، تصریح کرد: در بازرسی‌های انجام شده در بازار، آبلیموهای بالای دو لیتر با نام‌های تجارتی همنوش، رازقی، برجیس، می‌گلی، مجید، حکیم، بهینه‌نوش، عدالت و رازک شناسایی شدند که به دلیل نقض ممنوعیت عرضه در بازار برای مصارف عموم طبق قوانین و مقررات استاندارد، توقیف شدند.

وی با تاکید بر اینکه این طرح نظارتی همچنان ادامه دارد، اظهارکرد: بر اساس استاندارد ملی، بسته‌بندی آبلیموی ترش در ظروف پلی اتیلن ترفتالات تا حجم چهار لیتر برای مصارف عمده مانند پادگان‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و … مشروط به ارایه قرارداد اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع ولی عرضه آن‌ها در بازار برای مصارف خانوار ممنوع است.

به گفته بیات، این در حالی است که آبلیموهای نامبرده بالای دو لیتر، در بازار و برای مصرف خانوار عرضه شده بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.