برگزاری جلسات با سازمان مالیاتی برای معافیت مالیات تعاونی‌های مصرف

|
0 دیدگاه

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف محلی با اشاره به اینکه خرده فروشان مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی شوند گفت: جلساتی با سازمان امور مالیاتی برای معافیت مالیاتی تعاونی های مصرف برگزار شده،امیدواریم در آینده نزدیک نتیجه دهد.

ابراهیم طلایی درباره آخرین وضعیت جلسات اتاق تعاون که به منظور بررسی موضوع مالیات بر ارزش افزوده تعاونی‌های مصرف  برگزار می‌شود گفت: جلسات متعددی در اتاق تعاون برگزار شده است. نماینده معاونت ارزش افزوده درکنار تعاونی‌ها در جلسه حضور داشتند. سازمان مالیاتی در گذشته اعلام کرده بود که خرده فروشان از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.اکنون جلساتی با سازمان امور مالیاتی برای معافیت مالیاتی تعاونی های مصرف برگزار شده،امیدواریم در آینده نزدیک نتیجه دهد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف محلی با اشاره به اعتراض تعاونی‌ها به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: خرده فروشان مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شوند. اما تعاونی‌های مصرف هم خرده فروش هستند ولی موظف به پرداخت هستند.

وی با بیان اینکه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از سوی تعاونی‌ها قدرت رقابت را می‌گیرد گفت: مقام معظم رهبری در سیاست‌های اصل ۴۴ رفع هر گونه تبعیض در پیشرفت احکام تعاونی‌ها را خواستار شدند . در حال حاضر تبعیض بزرگی در حال انجام است. اگر سازمان مالیاتی معتقد است که خرده فروشان معاف از مالیات بر ارزش افزوده هستند، تعاونی‌های مصرف نیز خرده فروش محسوب می‌شوند.

طلایی  با بیان اینکه درخواست تعاونی‌های مصرف برای معافیت از مالیات بر اررزش افزوده به نیمه دوم مهرماه موکول شد گفت: مقرر شد در نشست‌های کمیته فنی سازمان امور مالیاتی مسائل مطروحه در جهت حل مشکلات تعاونی ها و بررسی درخواست اتاق تعاون در خصوص مالیات برارزش افزوده بررسی شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف محلی گفت:  تعاونی‌ها درخواست دارند تا زمان اجرای قانون برای اصناف و سایر بخش‌ها تعاونی‌های مصرف خوداظهاری تعاونی ها به عنوان خرده فروش را بپذیرند واز پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.