برگزاری مسابقات ملی مهارت با رقابت ۴۹۲ جوان

|
0 دیدگاه

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به رقابت ۴۹۲ جوان در مسابقات ملی مهارت گفت: این مسابقات در بین ۳۲ رشته برگزار می‌شود.

حمیدرضا ثابت نژاد، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای درباره هفدهمین مسابقات ملی مهارت  که از تاریخ ۲ تا ۵  آبان ماه سال جاری در ۲۹ رشته مهارتی برگزار می شود گفت: در این مرحله از مسابقات ملی مهارت۴۹۲ نفر از جوانان ماهرکه شامل۴۳۱ نفر مرد و ۶۱ نفر زن با یکدیگر به رقابت می پردازند.

ثابت نژاد  افزود: هفدمین مسابقات ملی مهارت در رشته های آکواترون‍‍یک،  الکترونیک،  تأسیسات الکتریکی،  تبرید و تهویه، تراشCNC  ، رباتیک، طراحی و توسعه وب، طراحی مهندسی مکانیک،  فناوری اطلاعات – راه کارهای نرم افزاری برای تجارت،  فناوری طراحی گرافیک،  فرز CNC     ، فناوری مد ( خیاطی) ، کاشیکاری دیوار و کف، کابینت سازی چوبی،  لوله کشی و گرمایشی ، مکاترونیک، فناوری خودرو،صافکاری خودرو ،  نقاشی خودرو،اتصالات چوبی،صنایع غذایی (قنادی – آشپزی)،آجرچینی،طراحی فضای سبز،جوشکاری ،جواهرسازی،فناوری اطلاعات- مدیریت سیستم های تحت شبکه، ساخت و تولید و کنترل صنعتی برگزار می شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان بیان کرد: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت های حرفه ای کشور تا سطح مهارت های جهانی ، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه­ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت­ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب و … از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.

وی درباره برگزاری مکان مسابقات گفت:هفدهمین مسابقات ملی مهارت؛ در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای خودرو ۹ دی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  استان البرز(مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک شهیدخدایی) و مرکز آموزش  فنی و حرفه ای شماره سه شهید رهبری برگزار می شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان گفت:مسابقات ملی مهارت هرسال در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی با حضور استعدادهای برتر مهارتی که عمدتاً جوانان زیر ۲۱سال هستند، برگزار و هر ۲سال یکبار برگزیدگان مسابقات ملی به مسابقات جهانی اعزام می شوند.تاکنون ۱۶دوره مسابقات ملی مهارت درکشور برگزار شده و در سال جاری نیز هفدهمین مسابقات ملی مهارت از ۲ تا ۵ آبان ماه برگزار می شود. برگزیدگان نهایی شانزدهمین و هفدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی در رشته های منتخب به چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت که در سال ۲۰۱۷ در کشور امارات متحده عربی برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.