در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور صورت می‌گیرد؛

برگزاری ۹ کارگاه آموزشی از سوی بورس کالا

|
0 دیدگاه

 

بورس کالای ایران با برپایی ۹ کارگاه آموزشی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور تهران شرکت می‌کند.

بورس کالا به منظور آشنایی هرچه بیشتر فعالان صنعت دام و طیور کشور با کارکردهای این بورس در بخش کشاورزی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور که از فردا ششم آبان تا یکشنبه ۹ آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، اقدام به برگزاری ۹ کارگاه آموزشی می‌کند.

به گزارش بورس کالا، در اولین روز برپایی این نمایشگاه ۲ کارگاه آشنایی با نحوه معاملات پیوسته گواهی سپرده ذرت و نحوه معاملات تهاتر محصولات کشاورزی در دو ساعت صبح و بعدازظهر از سوی بورس کالا در روز پنجشنبه ۶ آبان برگزار می‌شود. آشنایی با روش‌های خرید و فروش محصولات کشاورزی در قالب معاملات نقد، نسیه و سلف و نحوه اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالای ایران (جو و ذرت)، دو کارگاه دیگری است که در دومین روز نمایشگاه، روز جمعه ۷ آبان برپا می‌شود.

روز شنبه ۸ آبان نیز نمایشگاه دام و طیور شاهد برپایی ۳ کارگاه آموزشی بورس کالا با عناوینی چون آشنایی با نحوه خرید مصرف کنندگان عمده محصولات کشاورزی و دامی، آشنایی با نحوه معاملات قراردادهای آتی ذرت و جو و آشنایی با امکان انجام معاملات سلف با تأکید بر فرآورده های دامی (شیر، دام زنده و گوشت) از سوی بورس کالا خواهد بود.

این بورس در روز پایانی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور نیز ۲ کارگاه آموزشی آشنایی با نحوه معاملات قراردادهای اختیار معامله ذرت و جو و آشنایی با نحوه معاملات مرغ را برای علاقمندان صنعت دام و طیور کشور برگزار می‌کند. علاقمندان می‌توانند در ایام برپایی نمایشگاه مذکور با مراجعه به سالن ۳۸ غرفه ۴۵ (غرفه بانک کشاورزی) در ساعات اعلام شده در این کارگاه‌های آموزشی شرکت کنند.

طرح قیمت تضمینی در راستای اجرای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و در قالب عرضه و معامله نهاده‌های دام و طیور در بورس کالا از جمله جو دامی و ذرت دانه‌ای کل کشور طبق ابلاغیه هیات وزیران در سال ۹۵ در بورس کالای ایران اجرایی شده است. همچنین این بورس توانسته است در راستای تامین مالی بخش کشاورزی و پرداخت مطالبات گندمکاران کشور، با انتشار ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد گندم گام های موثری را در این زمینه بردارد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.