بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی سازی ایران

|
0 دیدگاه

مشاور سازمان خصوصی سازی از برگزاری بزرگترین مزایده در روز دوشنبه (۱۲مهر) خبر داد و گفت: رویکرد ما واگذاری به بخش خصوصی واقعی است.

سبحانی گفت: تا دولت یازدهم سهم بخش خصوصی واقعی از جذب واگذاری ها ۱۸ درصد بود که در این دولت به  ۳۸ درصد افزایش یافته است و سهم شبه دولتی ها هم از ۳۹ به  ۲۷ درصد رسیده است.

سبحانی گفت: برای اینکه بتوانیم اهداف قانون اجرایی سیاست های کلی اصل ۴۴ را محقق کنیم باید شرایط و بستر مناسبی برای واگذاری ها به بخش خصوصی فراهم شود.

وی افزود: واگذاری جایگاه های سوخت در روز ۱۵ شهریور هم در سال جاری بزرگترین واگذاری از طریق مزایده بوده است که با موفقیت انجام شد.

مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: فردا هم شرکت های دولتی روی میز مزایده قرار می گیرد و فرایندهای قانونی و فراخوان متقاضیان به خوبی انجام شده است  و انتظار داریم موفقیت روز ۱۵ شهریور در ۱۲ مهر هم تکرار شود.

سبحانی اعلام کرد: فردا حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان ( به قیمت پایه ) واگذاری از طریق  مزایده داریم که بخشی از ان شامل چهار کشتارگاه با نام‌های کشتارگاه اقلید فارس، یاسوج، ایلام و جونقان در شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری است که ۱۰۰ درصد سهام انها به دولت تعلق دارد.

سبحانی افزود: همچنین ۹۲ درصد از نساجی قائمشهر با قیمت پایه حدود ۲۹  میلیارد تومان عرضه می شود و مجتمع صنعتی اسفراین نیز که تقریبا جزو شرکت‌های بزرگ ما برای واگذاری است با ارزش یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و لوله‌گستر اسفراین با قیمت پایه ۲۷۵ میلیارد تومان روی میز مزایده می رود.

مزایده پالایشگاه پارسیان سپهر هم با قیمت پایه حدود ۱۳ میلیارد تومان آماده است.

وی افزود: امیداریم خریداران با دانش فنی و توان مدیریتی خود بتوانند به توسعه این بنگاه ها و رشد اقتصادی کشور کمک کنند.

سبحانی گفت: امروز آخرین مهلت برای دریافت پیشنهاد خریداران این مزایده است و فردا  به بهترین پیشنهادها واگذار خواهد شد

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.