بلاتکلیفی مسافران پرواز شیراز-تهران ایران ایر

|
0 دیدگاه

مسافران پرواز شماره ۴۲۹ ایران ایر به علت تاخیر بالای ۷ ساعت در فرودگاه شیراز سرگردان شد. پرواز شماره ۴۲۹ هواپیمایی ایران ایر که قرار بود ساعت ۲۲:۲۵ جمعه از شیراز به تهران انجام شود با تاخیر بالای هفت ساعت مواجه شد.

بر این اساس تعدادی از مسافران این پرواز مجبور شدند تا با پرواز ایران ایر در ساعت ۶:۵۴ صبح شنبه  از شیراز به تبریز رفته و سپس با همان هواپیما به تهران پرواز کنند.

یک منبع آگاه در فرودگاه شیراز گفت : تعدادی از مسافران حاضر نشدند از پرواز شیراز – تبریز – تهران استفاده کنند و بلاتکلیف هستند.

گفتنی است بر اساس دستورالعمل حقوق متقابل مسافر و شرکت های هواپیمایی  در تاخیر های بالای ۴ ساعت ، شرکت حمل کننده موظف به ارائه یک فقره بلیت مشابه با تخفیف ۳۰ درصد از لحاظ مسیر و کلاس پروازی است.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما ضمن عذرخواهی از مسافران پرواز ۴۲۹ شیراز به تهران به اطلاع می رساند هواپیمای در نظر گرفته شده این پرواز در فرودگاه بندرعباس دچار مشکل فنی شد.

بعد اطلاع از مشکل پیش آمده برنامه ریزی وهماهنگی لازم برای اعزام هواپیمای جایگزین و کرو صورت گرفت و مقرر گردید این هواپیما مسیر پروازی بندرعباس – شیراز – تبریز – تهران را انجام دهد.

لذا پس از اخذ مجوزهای لازم ،هواپیمای جایگزین با۷ ساعت تاخیر در ساعت ۰۴:۰۵ بامداد فرودگاه بندرعباس را به مقصد فرودگاه شیراز ترک کرد ودر ساعت ۶:۴۵ از فرودگاه شیراز به سمت فرودگاه تبریز پرواز نمود و در ساعت ۰۹:۲۵ از فرودگاه تبریز پرواز ودر ساعت ۱۰:۳۰ در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

شایان ذکر است تعداد ۱۹ نفر از مسافران از ادامه این مسیر پروازی انصراف دادند که براساس برنامه ریزی صورت گرفته تعداد ۳ نفر با سایر شرکت های هواپیمایی و ۱۵ نفر دیگر با پروازهای “هما”به تهران عزیمت خواهند نمود.

همچنین در مدت حضور مسافران این پروازدر فرودگاه شیراز از مسافران پذیرایی به عمل آمد.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” ضمن عذرخواهی مجدد از مسافران پروازهای ۴۲۹ شیراز-تهران و۴۴۶ تبریز-تهران ،ازهمراهی آنان در طول مدت زمان تاخیر با کارکنان ایستگاه های شیراز وتبریز قدردانی می نماید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.