بهره‌برداری از بزرگترین خط سراسری انتقال نیرو در کشور

|
0 دیدگاه

مجری طرح انتقال نیرو شرکت مادر تخصصی تولید برق حراراتی گفت: خط ۴۰۰ کیلو ولت گتوند- مهرشازند به طور ۳۲۲ کیلومتر فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

مهران گلاب‌کش در نشست خبری امروز گفت: خط گتوند- مهرشازند طولانی‌ترین خط انتقال با تکیه برساخت داخل و عبور از سه استان خوزستان، لرستان و مرکزی احداث و فردا افتتاح خواهد شد.

وی با تاکید براینکه افتتاح این خط انتقال پایداری شبکه برق سراسری را به دنبال خواهد داشت، بیان کرد: هدف از اجرای این پروژه تبادل انرژی و ارتباط شبکه برق جنوب غرب با مرکز به منظور تثبیت پایداری شبکه سراسری بوده است.

مجری طرح‌های انتقال نیروی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی در خصوص ویژگی‌های این خط انتقال گفت: طول خط انتقال ۳۲۲ کیلومتر بوده که از این میزان ۳۱۶ کیلومتر شرکت تولید برق حرارتی تأسیس و شش کیلومتر باقیمانده را که از قبل توسط برق منطقه ای باختر ساخته شده بود.

وی اعتبارات صرف شده جهت ساخت و تکمیل پروژه را یک هزارو ۱۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تمام این سرمایه گذاری ها توسط منابع داخلی و با اتکا به شرکتهای داخل صورت گرفته است.

گلابکش در خصوص سهم نیروگاه‌های حرارتی در تامین برق سراسری گفت: ۲۰ الی ۲۳ درصد برق  کشور توسط نیروگاه‌های برق آبی و مابقی توسط نیروگاه های حرارتی و خورشیدی یا بادی تأمین می شود.

مجری طرح‌های انتقال نیروی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی مدت زمان اجرای پروژه را ده ساله بیان کرد و گفت: به دلیل صعب العبوربودن مسیر، مشکلات مالی در سالهای گذشته، عبور از سه استان بزرگ کشور، وجود معارضین و تنوع اقلیمی اجرای این طرح زمانبر شد.

وی در پایان بیان کرد: این خط انتقال مجهز به پست ۴۰۰ کیلوولتی سد گتوند در ابتدا و پست ۴۰۰٫۲۳۰ کیلوولت شازند در انتهای خط است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.