بهره‌برداری از خط سوم قطار حومه‌ای گرمسار-تهران نیمه آبان

|
0 دیدگاه

وزیر راه و شهرسازی مهم‌ترین برنامه‌ دولت را توسعه قطارهای حومه‌ای اعلام کرد و گفت: خط سوم قطار حومه‌ای گرمسار-ورامین-شهرری- تهران نیمه آبان‌ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

عباس آخوندی در مراسم بهره‌برداری از یک باند پل روگذر امام رضا (ع) با هدف توسعه خطوط حومه‌ای تهران-ورامین-پیشوا، اظهار کرد: اصلی ترین هدف من که راه حلی برای مسئله کلانشهر تهران و تمام شهرستان‌های آن است، برقراری نظام حمل‌ونقل  عمومی است که امروز با پیشرفت بسیار خوبی مواجه شده است.

وی با بیان این‌که حمل‌ونقل تهران به حومه تا پایان سال جاری به مراحل نهایی می‌رسد، تصریح کرد: پل روگذر امام رضا را در ورامین داریم که باند رفت آن امروز به بهره‌برداری رسید و باند برگشت آن تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی با بیان این‌که ۴ خط راه‌آهن از زیر این پل عبور می‌کند،‌افزود: پل روگذر ۱۵ خرداد را در این منطقه داریم که سه باند رفت و سه باند برگشت راه‌آهن از زیر آن عبور می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:‌حدود ۷۵ هزار تردد خودرو بین ورامین و تهران صورت می‌گیرد که این یک تردد زائدی است. بایداین تردد را به سمت ریل انتقال دهیم و در این راستا باید بتوانیم حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی را فعال کنیم.

آخوندی ادامه داد: دو خط دیگر از گرمسار-ورامین-شهر ری و از آنجا به تهران وصل می‌شود که خط سوم نیمه آبان و خط چهارم را اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. در مترو  شهرری به خط یک متصل می‌شویم و در این شهر در حال رایزنی برای اتصال به خط ۶ هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.