بهره برداری از خط دوم راه آهن بندر امام به اهواز و ایستگاه ماهشهر

|
0 دیدگاه

خط دوم راه آهن اهواز به بندر امام و ایستگاه راه آهن ماهشهر روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره ‌برداری رسید.

آیین بهره برداری از ۲ طرح عمرانی در بخش حمل ونقل ریلی با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
خط دوم راه آهن اهواز به بندر امام خمینی (ره) به طول ۱۱۰ کیلومتر از سال ۹۳ آغاز شد و تاکنون، ۸۱ کیلومتر آن حد فاصل ایستگاه میان‌ دشت تا ایستگاه بندر امام به بهره‌ برداری رسیده است.
برای تکمیل طرح اعتباری معادل یک هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شد که تاکنون یک هزار میلیارد ریال آن هزینه شده است.
همچنین ایستگاه راه آهن ماهشهر با مشارکت شرکت ملی راه آهن، شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر، شهرداری و فرمانداری شهرستان به بهره برداری رسید.
برای اجرایی شدن این پروژه، ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این اعتبار از سوی شورای راهبردی صنایع پتروشیمی بندر امام تامین شده است.
با بهره‌ برداری از این ایستگاه جدید ظرفیت جا به ‌جایی مسافر و خدمات‌ رسانی به شهروندان افزایش یافته و در حال حاضر روزانه ۲ رام قطار مسافری از ایستگاه ماهشهر به سمت اهواز و همچنین هر هفته یک رام قطار از ماهشهر به مشهد، از مبدا ماهشهر به اهواز و سپس به مشهد اعزام می ‌شود.
بهره برداری از ایستگاه نظامیه از دیگر برنامه های سفر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به شهرستان بندر ماهشهر بود.
عباس اخوندی وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه – دیروز – به همراه معاونان این وزارتخانه به منظور بهره برداری و کلنگ زنی چند طرح عمرانی در بخش راه سازی و زیربنایی به استان خوزستان سفر کرد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین شامگاه گذشته در نشست شورای برنامه ریزی خوزستان شرکت کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.