بیش از ۷۵ درصد مطالبات معوق بانک مسکن کرمان در بخش مسکن مهر است

|
0 دیدگاه

معاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: بیش از ۷۵ درصد مطالبات معوق بانک مسکن در استان کرمان مربوط به تسهیلات مسکن مهر است.

اکبر محمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید در زمینه بازپرداخت تسهیلات بانکی، فرهنگ سازی شود افزود: مردم نیز باید برای بازپرداخت تسهیلات دریافتی خود همت کنند زیرا وام ها در واقع از منابع بیت المال پرداخت می شود.
وی از دارندگان واحدهای مسکن مهر خواست نگذارند اقساط تسهیلات دریافتی روی هم انباشته شود.
وی با بیان اینکه بانک مسکن به هیچ وجه تمایل ندارد از ابزارهای قانونی برای وصول مطالبات استفاده کند گفت: این منابع به منظور پرداخت تسهیلات بیشتر، باید به گردونه اقتصاد کشور برگشت داده شود.
محمدی تصریح کرد: پرداخت به موقع اقساط تسهیلات بانکی در راستای پرداخت وام به سایر خانواده ها موثر است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: تحرک بازار مسکن، رونق ساخت و ساز و خرید و فروش مسکن از سیاست های بانک مسکن در راستای کمک به دولت در خروج از رکود مسکن است.
محمدی افزود: امیدواریم با تدابیر دولت در زمینه خروج از رکود، تا سال ۹۶ رونق بسیار خوبی در بخش مسکن داشته باشیم زیرا عمده رکود اقتصادی متوجه این بخش است.
وی گفت: از آنجا که صنف های زیادی در اقتصاد کشور به بخش مسکن وابستگی دارند، رکود در این بخش قسمت های زیادی از اقتصاد کشور را درگیر می کند.
معاون اجرایی مدیریت شعب بانک مسکن استان کرمان، سیاست های اعتباری بانک مسکن را در راستای اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود عنوان و اظهار کرد: حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، گام بسیار بزرگ و موثری برای خانه دار شدن زوج های جوان و افراد خانه اولی است.
محمدی بازپرداخت ۱۲ساله تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم، نرخ سود تک رقمی، و بازپرداخت به روش های پلکانی سالیانه و پلکانی چهار و پنج ساله را از مزیت های این حساب برشمرد و گفت: این تسهیلات برای ایجاد تحرک در مسیر تقاضای مسکن و همچنین تحرک در خرید و فروش مسکن فراهم شده است.
وی با اشاره به مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل صندوق پس انداز مسکن یکم برای زوجین خاطر نشان کرد: این تسهیلات در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و همچنین مرکز استان کرمان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و میزان تسهیلات برای هر یک از زوجین ۶۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز یکم در سایر شهرهای استان کرمان ۸۰۰ میلیون ریال است که برای هر یک از زوج ها ۴۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
محمدی اظهار کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم، تک رقمی است و برای افرادی که قصد استفاده از این تسهیلات را دارند در بافت فرسوده شهری هشت درصد و برای سایر نقاط شهری ۹ و نیم درصد تعیین شده است.
وی ادامه داد: متقاضیان می توانند این تسهیلات را همراه با اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات دریافت کنند.
معاون اجرایی مدیریت بانک مسکن کرمان با بیان اینکه تسهیلات استفاده از اوراق گواهی حق تقدم برای افرادی که امکان سپرده گذاری برایشان میسر نیست پیش بینی شده است افزود: این افراد می توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن و یا از طریق فرابورس نسبت به خرید این اوراق و دریافت تسهیلات اقدام کنند.
وی اظهار کرد: همچنین برای تحرک در بخش انبوه سازی، بدون هیچگونه سپرده ای به انبوه سازان، تسهیلات ساخت پرداخت می شود که در دوره های قبل این امکان فراهم نبود و سپرده گذاری و رسوب جاری از شرایط دریافت این تسهیلات بود.
محمدی افزود: این بانک به انبوه سازانی که به روش سنتی و با استفاده از مصالح بنایی معمولی ساخت و ساز می کنند به ازای هر واحد مسکونی تا سقف ۹۰۰ میلیون ریال و برای انبوه سازانی که صنعتی سازی می کنند تا سقف یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند.
وی ادامه داد: در راستای مشارکت در اقتصاد مقاومتی، برای انبوه سازانی که از فناوری های نوین همراه با انتقال تکنولوژی استفاده می کنند به ازای هر واحد مسکونی تا سقف یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.