بیمه اجتماعی روستاییان به کاهش مهاجرت از روستاها منجر شد

|
0 دیدگاه

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دو سوم حق بیمه پرداختی اعضای این صندوق توسط دولت پرداخت می شود و بیمه شدگان صندوق تنها یک سوم حق بیمه را می پردازند، گفت: پوشش این بیمه مهاجرت روستاییان به شهرها را در آذربایجان شرقی کاهش داد.

محمد نظری روز شنبه در جلسه بررسی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان عجب شیر با اشاره به نقش های دیگر این صندوق در توسعه روستایی افزود: برقراری پوشش بیمه اجتماعی روستاییان موجب ایجاد امنیت اقتصادی و اجتماعی بیشتر در روستاها و تسهیل فرآیند توسعه روستایی شده است.
وی از فراهم شدن امکان استفاده از خدمات بازنشستگی کشاورزان ساکن در عجب شیر از طریق صندوق بیمه اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: سهم عجبشیر برای پوشش بیمه اجتماعی روستاییان ۱۲ هزار نفر است که تاکنون سه هزار و ۹۰۰ بیمه شده اصلی معادل ۳۲ درصد واجدان شرایط در این صندوق عضو شده اند.
وی دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن، انتخاب یکی از سطوح درآمد ماهانه توسط متقاضی، عقد قرارداد در یکی از کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی و پرداخت حق بیمه را از شرایط عضویت در صندوق فوق اعلام کرد
وی ادامه داد: تمام روستاییان، عشایر، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می توانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عضو شوند.
نظری، پرداخت مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت را از مزایای بهره مندی از بیمه اجتماعی صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر اعلام کرد و گفت: همه روستاییان، عشایر و کشاورزان غیرساکن در روستا و یا ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می توانند با حداقل ۱۵ سال پرداخت حق بیمه، براساس سطوح درآمدی معین بعد از ۶۵ سالگی هر ماه مستمری بگیرند.
شمس الدین مراثی، فرماندار عجبشیر نیز از برنامه های دولت یازدهم در ارتقای ضریب پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان تقدیر و بر طرح موضوع در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری شهرستان تاکید کرد.
در عجبشیر دو کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دایر است و با همکاری تعاونی های تولید روستایی و دهیاران بخش های مرکزی و قلعه چایی در زمینه نام نویسی و تمدید عضویت بیمه شدگان فعالیت دارند.
عجبشیر با ۸۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۸ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.