بیکاری در برخی شهرها بالای ۵۰ درصد است

|
0 دیدگاه

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر من نرخ بیکاری در کشور بالای ۲۰ درصد و در برخی شهرستان ها بالای ۵۰ درصد است.

عیسی منصوری معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: بر اساس این معیار و این نرخ شمار افراد بیکار در کشور تا پایان سال گذشته دو و نیم میلیون نفر برآورد می‌شود.

وی گفت: در سال ۹۴، ۶۶۷ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد که بخش قابل توجهی از آنان در بنگاه های اقتصادی زیر ۱۰ نفر و در بخش غیررسمی مشغول به کار شده اند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برخی افراد با اضافه کردن آمار اشتغال ناقص به آمار واقعی بیکاران تعداد افراد فاقد شغل در کشور را شش میلیون نفر اعلام کرده اند.

منصوری تصریح کرد: در پنج برنامه توسعه کشور به هیچ وجه سیاست اشتغال دیده نشده بود.

وی افزود: تا پایان سال از نظام جامع بازار کار که داده هایش بر اساس اطلاعات مراکز مختلف و مشاهدات میدانی ثبت می شود رونمایی خواهد شد.

عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی هم در این برنامه گفت: معیارهای جهانی برای آمار بیکاری در کشور را باید با معیارهای داخلی مطابقت داد و شغل بر اساس حداقل معیشت را درنظر گرفت.

وی افزود: اگر بانک اطلاعات جامع در کشور از بیکاران و شاغلین ایجاد شود علاوه بر اینکه آمار واقعی بیکاران مشخص خواهد شد عدالت در ایجاد زمینه اشتغال برای بیکارانی که زودتر ثبت نام کرده اند اجرا خواهد شد.

مصری گفت: از نظر من نرخ بیکاری در کشور بالای ۲۰ درصد و در برخی شهرستان ها بالای ۵۰ درصد است.

معاون مرکز آمار ایران هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: دلیل اصلی تشتت آراء در آمار بیکاران ارائه آمارهای بدون پشتوانه است.

علیرضا زاهدیان افزود: مرکز آمار ایران تاکنون نرخ بیکاری را در ۴۴ فصل اعلام کرده است که در ۲۱ فصل از این تعداد شاهد کاهش نرخ بیکاری و در ۲۳ فصل دیگر افزایش این نرخ هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.