تامین صددرصدی انرژی دانمارک از منابع تجديدپذير

|
0 دیدگاه

وزارت اقلیم و انرژی دانمارک اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۵۰، وابستگی خود را به انرژی‌های زغال‌سنگ، گاز و نفت به صفر برساند و تمامی انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین کند.

بر اساس اعلام کارشناسان انرژی دانمارک، این طرح دولت دانمارک گام اولیه این کشور برای رسیدن به اهداف جاه طلبانه این کشور برای رسیدن به انرژی پایدار در این کشور است.

کشور دانمارک بنا دارد تا سال ۲۰۲۰ وابستگی خود به انرژی‌های فسیلی را تا ۳۳ درصد کاهش دهد. در طول سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۰ میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور دانمارک از ۳ درصد به ۱۹ درصد رسیده است؛ بنابراین بر اساس این استراتژی کشور دانمارک سعی دارد تا سال ۲۰۲۰، میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را به یک سوم کل انرژی خود برساند.

کشور دانمارک اعلام کرده عمده تکیه این کشور برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر روی انرژی‌های بادی و زیست توده خواهد بود.

همچنین این کشور برنامه‌ریزی کرده تا سال ۲۰۲۰ حدود نیمی از انرژی الکتریسیته خود را از انرژی بادی تأمین کند.

مسئولان وزارت انرژی دانمارک در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت انرژی تجدیدپذیر برای مصرف کنندگان افزایش خواهد یافت، توضیح داده‌اند که عمده تأمین مالی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر بر اساس نظام تعرفه خواهد بود، اما این افزایش‌ها به صورتی خواهد بود که ۳۳ درصد مصرف کنندگان انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۲۰۲۰، هزینه‌ای کمتر از ۱۱ درصد مصرف کنندگان این انرژی‌ها در سال ۲۰۰۲ پرداخت کنند.

مسئولان وزارت انرژی دانمارک یاد آور شده‌اند؛ این انتقال برای مصرف‌کنندگان و صنایع رقابتی نسبتاً ارزان خواهد بود؛ آن‌ها تخمین زده‌اند که هزینه این انرژی‌ها برای هر خانوار در طول یک ماه در بالاترین حالت در سال ۲۰۲۰، به ۱۰ یورو برسد.

مسئولان این کشور خاطرنشان کرده‌اند؛ علت اتخاذ این سیاست این است که از افزایش غیرمنتظره قیمت سوخت‌های فسیلی و افت شاخص سهام انرژی که ممکن است آینده امنیت انرژی این کشور را به خطر بیندازد، جلوگیری کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.