تداوم رشد شاخص کل بورس در چهارمین روز کاری هفته

|
0 دیدگاه

در چهارمین روز کاری این هفته بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل ۲۴۰ واحد بالا رفت و حجم معاملات به حدود ۷۸۶ میلیون سهم رسید. همچنین شاخص فرابورس ایران پس از یک واحد رشد عدد ۸۲۷.۷ را تجربه کرد.

امروز از ابتدای شروع معاملات، دماسنج بازار سرمایه شروع به رشد کرد و در نهایت نسبت به روز گذشته با ۲۴۰ واحد رشد در تراز ۷۸ هزار و ۸۰۹ واحدی ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با ۱۵۲ واحد رشد عدد ۱۵ هزار و ۶۳۸ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور امروز ۴۶۱ واحد بالا رفت و به عدد ۸۷ هزار و ۸۳۷ واحدی رسید. همچنین شاخص بازار اول پس از ۱۱۴ واحد رشد در تراز ۵۵ هزار و ۱۱۹ واحدی نشست و شاخص بازار دوم با بیش از ۸۴۲ واحد رشد به کانال ۱۷۲ هزار و ۵۰۲ واحدی وارد شد.

نماد معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان با ۵۹ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل بیشترین نقش را در رشد دماسنج بازار سرمایه ایفا کرد. پس از این نماد سرامیک صنعتی اردکان، معدنی و صنعتی گلگهر و معدنی و صنعتی چادرملو بیشترین نقش را در نوسانات صعودی بازار سرمایه داشتند.

در طرف مقابل نماد پالایش نفت بندرعباس با ۳۱ واحد تاثیر منفی در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات نزولی بازار سرمایه داشت. پس از این نماد، ایران ترانسفو، پتروشیمی پردیش و پالایش نفت پردیس از نماد هایی بودند که نگذاشتند بیش از شاخص کل رشد کند.

ارزش معاملات امروز به رقم ۳۰۳ میلیارد و ۷۰۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست‌به دست شدن ۷۸۶ میلیون و ۷۹ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در نزدیک به ۷۴ هزار نوبت داد و ستد بود.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کارت اعتباری ایران کیش‌ و خدمات انفورماتیک به دلیل آن‌چه ابهام در ارائه اطللاعات عنوان شد متوقف شدند همچنین نماد حق تقدم شرکت سرمایه گذاری گروه بهشهر ایران به علت پایان مهلت پذیره نویسی، شرکت سیمان کارون و کارخانه‌جات تولیدی شیشه دارویی رازی به علت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده متوقف شدند.

نماد معاملاتی شرکت های سیمان فارس نو، مهندسی حمل‌ونقل پتروشیمی و قند اصفهان با توجه به تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۵ بدون محدودیت نوسان قیمت مورد بازگشایی قرار گرفت.

در چهارمین روز معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران نماد معاملاتی حق تقدم شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری بابت عرضه حق تقدم استفاده نشده با محدودیت هر دستور خرید حداکثر ۱۰۰ هزار عدد بازگشایی شد. همچنین نماد شرکت نفت پارس پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده مورد بازگشایی قرار گرفت.

امروز در گروه خودرو بیش از ۱۲۲ میلیون سهم به ارزش حدود ۲۱ میلیارد تومان در ۱۰ هزار و ۹۶۷ نوبت معامله مورد داد ستد قرار گرفت. همچنین در گروه محصولات فلزی بیش از ۳۴ میلیون سهم به ارزش ۱۳ میلیارد و ۷۶۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

در چهارمین روز کاری این هفته نماد زامیاد بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد به طوری که ۴۲ میلیون سهم به ارزش حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.

آیفکس نیز امروز با یک واحد رشد به عدد ۸۲۷.۷ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران عدد ۲۱۵ میلیارد و ۸۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳۴۶ میلیون سهم در حدود ۳۴ هزار نوبت داد و ستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.