ترکیه بازار مرغ ایران را در عراق گرفت

|
0 دیدگاه

یوسف خانی گفت: با افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت مرغ ظرف روزهای آینده به قیمت واقعی آن نزدیک تر خواهد شد

مهدی یوسف خانی، رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی بیان داشت: پس از ایام عاشورا و تاسوعا و از دوشنبه هفته گذشته قیمت مرغ با افزایش قیمت ۷۰۰ تومانی به ۷ هزار تومان رسید و این در حالی بود که پیش از آن قیمت مرغ پایین تر آمده بود و با این افزایش قیمت باردیگر قیمت این کالا بالا رفت.

وی افزود: دلیل این افزایش قیمت این است که با رسیدن به ابتدای ماه تقاضا بالاتر رفته که البته این ۷ هزار تومان نیز قیمت واقعی نیست، زیرا با این قیمت مرغداران سود زیادی نمی کنند و هزینه تولیدشان جبران نمی شود.

وی اظهار داشت: پیش بینی ما این است که ظرف روزهای آینده یعنی از فردا بازهم ۲۰۰ الی ۳۳۰ تومان بر روی قیمت مرغ کشیده شود که بازهم این افزایش قیمت نیز ثبات ندارد و از پنجم ماه به بعد بازهم شاهد کاهش خواهیم بود.

یوسف خانی تصریح کرد: صادرات مرغ نیز وضعیت چندان خوبی ندارد و نسبت به قبل کاهش یافته دلیلش هم این است که بازار مرغ صادراتی در کشورهای افغانستان و عراق را ترکیه به دلیل کمتر بودن قیمت آن از دست ما گرفته است.

وی اضافه کرد: برخی از اقلام مانند ماهی نسبت به یک ماه گذشته یک تا دو هزار تومان افزایش و برخی دیگر هزار تا دو هزار تومان کاهش داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.