تسهیلات اشتغال به هنرمندان صنایع دستی گچساران پرداخت می شود

|
0 دیدگاه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت: تسهیلات ارزان قیمت بانکی ۳۰ میلیون ریالی به هنرمندان صنایع دستی این شهرستان پرداخت می شود.

هومن عنایی افزود: تاکنون ۱۰۰ هنرمند صنایع دستی و هفت تعاونی تولیدی برای دریافت این تسهیلات تشکیل پرونده داده اند، که پس از تکمیل مراحل اداری به بانک های عامل معرفی خواهند شد.
وی میزان تسهیلات اعطایی به هر یک از این هنرمندان را ۳۰ میلیون ریال ذکر کرد و گفت: میزان وام های اعطایی به تعاونی های تولیدی ۳۰۰ میلیون ریال است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران ابراز کرد: سال گذشته نیز ۱۲۰ فقره تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی برای رونق صنایع دستی این شهرستان پرداخت شد.
وی اظهار کرد: با توجه به گردشگر پذیر بودن منطقه و قرار داشتن در مسیر استان های جنوبی به مرکز کشور این شهرستان ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب های صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد را دارد.
عنایی با یادآوری وجود دار قالی در تمام خانه های روستایی و عشایری گچساران در سال های نه چندان دور گفت: بی توجهی به تولیدات صنایع دستی آسیب های جبران ناپذیری به اقتصاد مناطق روستایی و عشایری وارد کرده است.
وی بیان کرد: آمار دقیقی از محصولات تولیدی رشته های صنایع دستی هنرمندان گچساران در دست نیست.
وی با یادآوری نیاز نداشتن هنرمندان به کارگاه های تولیدی، امکان ایجاد شغل با سرمایه اندک و وجود تمامی امکانات مورد نیاز صنایع دستی در داخل کشور گفت: حمایت از تولیدات صنایع دستی در گچساران ضروری است.
عنایی بیان کرد: سیاه چادر، سبدبافی، سفالگری، گچمه بافی، سفره بافی، جاجیم بافی، گلیم نقش برجسته، مفرش بافی، نمد مالی، توبره بافی، جاقرآنی، هور، شله بافی، آیینه بافی و خورجین بافی از مهم ترین صنایع دستی این گچساران است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.